Unselected
Údržba a oprava helmy

REF: 8374573, 8660299, 8555492, 968966, 8650848

LYŽAŘSKÉ HELMY: NÁVOD K POUŽITÍ, OPRAVY

2022

Koupili jste si lyžařskou nebo snowboardovou helmu a hledáte tipy, jak se o ni starat, jak ji třeba opravit a jak ji správně skladovat?
Tady se dozvíte vše podstatné pro to, aby vám helma mohla sloužit co nejdéle.

Unselected
Údržba a oprava helmy

Péče o helmu

Lyžařská helma je na svahu téměř povinným bezpečnostním vybavením. Proto je důležité ji udržovat v dobrém stavu.
Různé zacházení nebo povětrnostní vlivy však mohou na helmě zanechat stopy opotřebení a změnit jeho účinnost.

Pro prodloužení životnosti doporučujeme provést údržbu po každé jízdě a rozsáhlejší údržbu na konci sezóny.

Unselected

Zorník

Pokud máte helmu se zorníkem, může se stát, že i přes všechnu vaši péči a opatrnost se opotřebuje nebo hůř, uprostřed se objeví velká rýha. Nepanikařte, toto jde snadno opravit. Zorník si můžete snadno vyměnit za nový.

Unselected
Údržba a oprava helmy

Skladování helmy

Hezky jste si zalyžovali, helmu jste si pečlivě hýčkali, a teď je třeba ji odložit! Aby si materiály helmy uchovaly své vlastnosti, doporučujeme ji skladovat na suchém místě, se stabilní teplotou, mimo vlhkost a/nebo UV záření.

Pokud helmu používáte denně, je dobré jí najít nějaké praktické, snadno dostupné místo.

Unselected

Používání helmy

Máme pro vás několik tipů, jak helmu správně používat, pokud ji nosíte téměř denně.

Kdy je třeba helmu vyměnit?

Nošení helmy se důrazně doporučuje a je nezbytné pro to, abyste si mohli pobyt na svahu užít v maximálním bezpečí! Ale lyžařské helmy po letech ztrácí své vlastnosti, stará helma vás už tak nemusí ochránit tak dobře. Proto je dobré vědět, kdy helmu vyměnit za novou, abyste svoji bezpečnost na svahu zbytečně nekompromitovali.

Jak se starat o helmu a jak ji opravit
Jak nastavit helmu

Abyste si mohli lyžování užít a zároveň byli v bezpečí, je potřeba helmu nejen mít, ale musí vám dobře sedět, tedy musíte ji mít správně nastavenou a dotaženou. Zde je klíčový výběr modelu helmy. Je třeba vybírat ten, který nejlépe padne na tvar a morfologii vaší hlavy.

Následné dotažení kolečkem a zapnutí podbradního pásku jsou však pro bezpečné lyžování neméně důležité.

Test HELMY FAQ
Jak helmu spárovat s brýlemi

Lyžařské brýle jsou nedílnou součástí lyžařské helmy, ať už jde o ochranu očí před slunečním UV zářením, chladem nebo sněhem.
Při hledání ideální kombinace helmy a brýlí, která bude pohodlná a tvarově i esteticky kompatibilní, je třeba dodržet několik pravidel.

Test HELMY FAQ
Unselected
Unselected
Helmy, brýle a lyže

Jak uložit lyžařské vybavení na konci sezóny

Jak správně uložit a skladovat lyžařské vybavení, když už letošní lyžařské sezóně odzvonilo? Správné skladování vybavení výrazně prodlužuje jeho životnost.

Jak navoskovat sjezdové lyže?

Jak navoskovat sjezdové lyže?

Lyže hůře reagují a máte pocit, jako by na sněhu tak trochu nejely či drhly? Je načase je otočit a podívat se, jestli by skluznice nepotřebovala trochu převoskovat. Poradíme vám, jak na to.

Jak prát lyžařské oblečení

Jak vyprat lyžařské kalhoty

Když lyžařská sezóna skončí, je potřeba kalhoty i bundu vyprat! Jak to ale udělat, aby nepřišly o svoje funkční vlastnosti? Máme pro vás několik tipů!

Servis lyží: jak na to?

SERVIS LYŽÍ: JAK NA TO?

Tupé hrany, rýhy ve skluznici... každý rok si vaše vybavení ze svahu přinese pár šrámů. Jak jim předcházet a co s nimi, když už se objeví? Přečtěte si nálož tipů a doporučení od našich servisáků.