HORSKÉ KOLO ROCKRIDER XC 900 ČERVENO-ŽLUTÉ

REF: 8558254, 8643985, 8405440

HORSKÉ KOLO ROCKRIDER XC 900 ČERVENO-ŽLUTÉ

2019

Určené na tréninky a závody v XC. Překonejte své limity a změřte síly s ostatními!

Výkonné kolo díky tuhému 29palcovému karbonovému rámu. Vidlice ROCKSHOX REBA RL se 100mm zdvihem, kola MAVIC Crossmax a sada SRAM GX EAGLE.

Horské kolo rockrider xc 900

HORSKÉ KOLO ROCKRIDER XC 900 ČERVENO-ŽLUTÉ

První použití

Určení tlaku v pláštích při montáži s duší

Hodnoty minimálního a maximálního nahuštění původní montáže s duší (Tubetype) jsou uvedené na bočnicích pláště.

Mějte však na paměti, že nahuštění plášťů je možné přizpůsobit podle hmotnosti jezdce, terénu a pocitu z jízdy.
Potřebujete najít vyhovující kompromis mezi rychlostí odvalování při šlapání (vyšší tlak) a pohodlím a přilnavostí (nižší tlak).

K určení správné hodnoty nahuštění můžete postupovat tímto způsobem:
Najděte si krátkou trasu (na 5–10 minut), která vede co nejrozmanitějším terénem (bláto, kamení, kořeny, dlažba...). Nahustěte pláště na maximální doporučený tlak a poté si trasu projeďte. Pokud se vám plášť zdá příliš tuhý, jízda není příliš pohodlná a necítíte dostatečnou přilnavost v zatáčkách, snižte tlak v pláštích. Opět projeďte testovací trasu a postup opakujte, dokud nenaleznete optimální tlak.

Dejte však pozor na to, abyste pláště nepodhustili – musí být nahuštěné minimálně na hodnotu uvedenou na bočnicích, jinak riskujete častější defekty.
Správně nahuštěné pláště jsou při cyklistice naprosto zásadní. Proto tlak v pláštích pravidelně kontrolujte.

HUTCHINSON KRAKEN
Určení tlaku v pláštích při bezdušové montáži

Bezdušová neboli TUBELESS montáž je dobrý způsob, jak naplno využít vlastností pláště. Při této montáži se hustí na nižší tlak (v řádu o 0,5 bar) než při montáži s duší. Díky menšímu nafouknutí se "kostra" pláště dostane do kontaktu se zemí. V kolu totiž chybí duše, která by ji zastavila.

Plášť se tak stává pružnějším a má lepší jízdní vlastnosti.Při tubeless montáži se snižuje tlak v pláštích, aby bylo možné naplno využít jejich vlastností, nesmí však být tak nízký, aby se ráfek při najetí na překážku dotýkal země a hrozilo tak riziko defektu

Dávejte pozor, abyste pláště nenahustili více než na hodnotu 3 bar, jinak riskujete deformaci hliníkových ráfků.

Příklad od profesionálního jezdce: Joseph De Poortere váží 73 kg a hustí své pláště na 1,5 bar na předním kole a 1,8 bar na zadním kole, pokud jede po suchém rozbitém povrchu, a na 1,3 bar přední a 1,6 bar zadní pro jízdu po mokrém povrchu.

Správně nahuštěné pláště jsou při cyklistice naprosto zásadní. Proto tlak v pláštích pravidelně kontrolujte.

HUTCHINSON KRAKEN
Jak na předělání kol na tubeless?

Abyste se vyhnuli riziku propíchnutí či proražení duše a vylepšili přilnavost plášťů a pohodlí jízdy, můžete předělat svá kola na bezdušový systém. Kola na vašem kole jsou Tubeless Ready, to znamená, že již mají v ráfku nepropustnou pásku. K bezdušové montáži pak potřebujete jen tubeless ventilky PRESTA a těsnicí roztok. Nezapomeňte si na tento úkon vzít rukavice a ochranné brýle pro případ, že by došlo k prasknutí pláště.

Pro předělání kola na tubeless postupujte podle tohoto návodu:

1. Odmontujte kolo
2. Sejměte plášť, původní duši a pásku z ráfku
3. Ověřte, že páska je v ráfku dobře přilepená a nejsou na ní žádné bublinky ani trhliny
4. Do otvoru v ráfku zevnitř zasuňte TUBELESS ventilek
5. Do ventilku nalijte 90 ml těsnicího roztoku
6. Nasaďte na ráfek TUBELESS READY plášť (i původní je TUBELESS READY)
7. Silně nahustěte, aby plášť zapadnul do ráfku. Pozor, nikdy pláště nehustěte na více než 3 bar, jinak hrozí deformace hliníkových ráfků.

Pokud se vám postup zdá příliš složitý, obraťte se na servis v nejbližší prodejně Decathlon, kde vám s tímto úkonem rádi pomohou.

Jak seřídit vidlici

Vidlice ROCKSHOX REBA RL vyžaduje personalizované nastavení podle vašeho stylu jízdy, terénu a vašich preferencí, hlavně však podle vaší hmotnosti.

Doporučený tlak a odskok pro vaši vidlici zjistíte na tomto odkazu. Musíte zadat vaši hmotnost s veškerým vybavením (helma, boty, batoh s hydrovakem) a model kola: horské kolo.

Aplikace pak spočítá doporučený tlak (v psi) a odskok v počtu kliků počítaných z úplně utažené polohy po směru hodinových ručiček (pomalá poloha).

Nastavením tlaku regulujete hodnotu nazývanou SAG, která označuje procento zanoření vidlice při zatížení jezdcem. Na celoodpružených XC horských kolech, pro pružnější a pohodlnější jízdu se doporučuje vyšší SAG (mezi 20 a 30 %). Na výkonnější, sportovnější jízdu se hodí tužší vidlice s nižší hodnotou SAG (mezi 15 a 20 %).

Uvolnění pružení (neboli odskok) určuje, jakou rychlostí se vidlice po ztlumení nárazu vrátí do výchozí polohy. Odskok se doporučuje nastavovat podle fyzické kondice jezdce a jeho zkušeností s ovládáním kola. Kolečko pro nastavení odskoku se nachází pod pravým ramenem vidlice (viz foto).

Nyní když víte, jaká jsou doporučená nastavení pro vaši vidlici, se můžete podívat na kapitolu "SEŘÍZENÍ SAG NA VIDLICI".

JAK SEŘÍDIT VIDLICI?
Seřízení sag na vidlici

Když víte, na jaké hodnoty by vaše vidlice měla být nastavena, můžete přikročit k samotnému seřízení vidlice. Budete potřebovat jednu osobu k asistenci, vysokotlakou pumpu k nafouknutí vidlice a skládací metr, pravítko nebo svinovací metr.

Podívejte se na video s postupem, jak SAG na vidlici seřídit.

Poznámka: Nezapomeňte, že šroubovací zátka ventilku slouží pouze k ochraně ventilku před prachem a v žádném případě nepřispívá k udržení tlaku v tlumiči. Proto nemá smysl ji příliš silně utahovat!

Údržba horského kola

Aby vám kolo a jeho komponenty vydržely co nejdéle a jezdilo se vám co nejlépe, je zásadní nezapomínat na údržbu kola. Kromě estetické stránky (čisté kolo je samozřejmě hezčí než kolo špinavé) může zanedbání údržby vést i k vážnějším problémům, které mohou způsobit nehodu: zadřená lanka, zrezivělé díly, unikání vzduchu, předčasné opotřebení…

Díky pravidelné údržbě se vám bude na kole dobře jezdit a jeho komponenty déle vydrží, takže snížíte i jeho ekologickou náročnost.

Během prvních jízd je zcela běžné, že některé komponenty povolí.
Proto nabízíme bezplatnou garanční servisní prohlídku po dobu 6 měsíců od zakoupení kola.

Jak čistit kolo?

Ke správnému vyčištění kola budete potřebovat čisticí přípravek na kola, houbičku a kartáč.

Před aplikací čistícího přípravku opláchněte kolo vodou. Poté použijte k aplikaci houbičku a kartáč, aby se přípravek dostal všude, kam má. Důležité je nechat přípravek před opláchnutím nějakou dobu působit.
Oplachování provádějte z rozumné vzdálenosti, aby nedošlo k poškození mechanických částí kola.
Nakonec kolo osušte čistým suchým jemným hadříkem.

Nikdy nepoužívejte vysokotlaký čistič, voda by se mohla dostat do kuličkových ložisek a trvale poškodit elektrické součásti kola.

Výměna brzdových destiček

Na tuto výměnu budete potřebovat: brzdové destičky, plochý šroubovák a inbusový klíč 3 mm.

Nejprve odmontujte kolo. Poté velkým šroubovákem oddalte destičky a navraťte písty do původní polohy.

Následně uvolněte závlačku, která destičky drží, a vyjměte destičky ze třmenu. Připravte nové destičky, vložte mezi ně pružinu.

Nové destičky vložte do třmenu a zajistěte šroubem a závlačkou.

Kolo namontujte zpět a desetkrát stiskněte brzdové páčky, aby se destičky přiblížily k sobě. Následně vizuálně zkontrolujte, že jsou destičky na správném místě a nedotýkají se kotouče. Nové destičky nezapomeňte zajet.

UPOZORNĚNÍ: Hrany brzdového kotouče jsou velmi ostré - nikdy nesahejte do okolí roztočeného kotouče a používejte vhodné ochranné pomůcky.

Nastavení třmenu hydraulické brzdy

Budete potřebovat inbusový klíč 5 mm.

Odšroubujte třmen brzdy a zmáčkněte brzdovou páčku. Je důležité držet brzdovou páčku stisknutou a poté zašroubovat třmen zpět na moment 9,5 Nm.

Nakonec vizuálně zkontrolujte, že kotouč a destičky jsou stále v kontaktu.

UPOZORNĚNÍ: Hrany brzdového kotouče jsou velmi ostré - nikdy nesahejte do okolí roztočeného kotouče a používejte vhodné ochranné pomůcky.

NASTAVENÍ TŘMENU HYDRAULICKÉ BRZDY

Odvzdušnění brzd

Pokud je brzdová páčka příliš volná nebo se při brzdění dotýká gripů, je nutné odvzdušnit celý brzdový systém. Aby byl zachován optimální výkon brzd, doporučujeme je odvzdušnit alespoň jednou ročně.

Obraťte se na servis v jakékoli prodejně DECATHLON, kde odvzdušnění odborně provedou naši technici.

HORSKÉ KOLO ROCKRIDER XC 900 ČERVENO-ŽLUTÉ

Údržba vidlice

Vidlice je jedním z nejnamáhanějších komponentů na horském kole. Je třeba pečlivě dbát na její údržbu, aby poskytovala pohodlí a bezpečí, zejména při jízdě v obtížném terénu. Proto doporučujeme provádět pravidelnou údržbu vidlice.

Pro maximální prodloužení její životnosti je třeba starat se o několik věcí:

> Po každé vyjížďce odstraňte nečistoty z kluzáků a prachovek. Tím snížíte riziko, že se nečistoty dostanou do ramen vidlice. Můžete je také nastříkat silikonovým mazivem, aby stírací kroužky nevysychaly. Přebytečné mazivo však otřete, aby se na něm nezachytával prach.

Dva následující úkony jsou složitější, protože vyžadují demontáž vidlice. Pokud si na ně netroufáte nebo nemáte potřebné nářadí, můžete se s kolem dostavit do servisu v jakékoli prodejně DECATHLON, kde se technici o údržbu vidlice postarají. Pokud se do nich chcete pustit sami, prostudujte si návod k vidlici, který najdete dole na stránce v sekci NÁVODY.

Po 50 h ježdění můžete provést základní údržbu, tzn. vyměnit promazávací olej, pěnové kroužky a stírací kroužky. K tomu však musíte vidlici odmontovat. Pokud si na to netroufáte nebo nemáte potřebné nářadí, můžete se s kolem dostavit do servisu v jakékoli prodejně DECATHLON, kde se technici o údržbu vidlice postarají. Pokud chcete údržbu provést sami, podívejte se na návod k vidlici, který najdete dole na stránce v sekci NÁVODY.

Po 200 h ježdění je vhodné provést kompletní údržbu vidlice, tzn. vyměnit všechny kroužky, promazávací olej a olej v tlumicí patroně.

Kontrola opotřebení řetězu

Opotřebený řetěz vede ke špatnému řazení rychlostí a předčasnému opotřebení kazety i převodníku.

Jeho opotřebení můžete zjistit pomocí měrky na řetěz. Nasaďte měrku výřezem mezi libovolné dva články napnutého řetězu a druhou stranu měrky položte na řetěz. Pokud zobák kalibru úplně zapadne mezi články řetězu, je to známka opotřebení řetězu, který musí být vyměněn, aby nedošlo k poškození kazety a převodníku.

U 11 a 12rychlostních kazet doporučujeme měnit řetěz při zjištění 50% opotřebení. Pokud je úroveň opotřebení již 75 %, je třeba vyměnit nejen řetěz, ale i kazetu a převodník. Proto je lepší stav řetězu pravidelně kontrolovat, aby nedošlo k poškození celého převodového ústrojí.

Měrka řetězu

Opravy horského kola

Horská cyklistika je sportovní aktivita probíhající často v náročném terénu, v němž může snadno dojít k poškození kola.
I při pečlivé údržbě tedy běžně dochází k poškození různých komponentů kola.

Opravy těchto defektů jsou většinou poměrně jednoduché, takže je s našimi radami zvládnete i doma.
Pokud si však na opravy sami netroufáte nebo nemáte potřebné nářadí, neváhejte se obrátit na servis v jakékoli prodejně DECATHLON, kde se vašeho kola ujmou zkušení technici.

K opravě kola, zalepení píchnuté duše, spojení prasklého řetězu a jiným složitějším úkonům budete potřebovat vhodné nářadí.
Některé nástroje jsou specifické pro různé komponenty (bič na kazety, stahovák kazety…), jiné mají univerzální využití (inbusové klíče, kleště…)
Připravili jsme pro vás seznam výrobků, které vám budou při údržbě a opravách vašeho horského kola určitě užitečné.

Oprava píchnuté duše

Na opravu defektu budete potřebovat: pumpičku, lavor s vodou, hadřík a sadu na opravu duší.

Duši lehce nafoukněte. Abyste zjistili, kudy uniká vzduch, ponořte ji do lavoru s vodou, nebo jí otáčejte před svými rty.

Jakmile dírku nebo dírky najdete, osušte duši hadříkem a okolí dírky zdrsněte brusným papírem, který je součástí opravné sady. Tím připravíte duši na lepení – díky drsnému povrchu k ní lepidlo mnohem lépe přilne.

Kolem díry naneste dostatečné množství lepidla a vyčkejte 3 až 5 minut .

Nakonec na díru přiložte záplatu a několik minut ji držte přitisknutou.
Stlačováním směrem od středu záplaty k okrajům se snažte vymačkat případné vzduchové bubliny.Poté je duše připravena na další jízdu!

HORSKÉ KOLO ROCKRIDER XC 900 ČERVENO-ŽLUTÉ"

Oprava defektu v tubeless montáži

Při opravě defektu na tubeless kole postupujte následovně:

1/ Vyjměte z pláště cizí předmět, který způsobil defekt.
2/ Pilník pokapejte lepidlem a obruste jím okraje vzniklé díry.
3/ Knot protáhněte jehlou. Nebojte se přitlačit, právě tím zajistíte nepropustnost!
4/ Knot i jehlu pokryjte lepidlem.
5/ Pomocí jehly vsuňte polovinu knotu do díry v plášti.
6/ Opatrně vyvlékněte jehlu z knotu.
7/ Knot odřízněte nebo odstřihněte 3 mm od kostry pláště.

Takto opravíte menší otvory zhruba do 6 mm v průměru. Pokud máte v plášti větší díru, bude lepší vyměnit celý plášť.

OPRAVNÁ SADA NA TUBELESS KOLA
Centrování kola

Při jízdě v horském terénu a přejíždění větších překážek se může stát, že napětí paprsků v kole povolí a kolo se prohne.

Nicméně během prvních jízd na novém kole je zcela běžné, že se některé díly povolují a usazují. Může být například slyšet praskání paprsků kola při jízdě. To je způsobené zbytkovou energií z kroucení drátů při výrobě. Kolo by však rozhodně nemělo být vychýlené ze své osy. Pokud tomu tak je, využijte bezplatné garanční prohlídky poskytované našimi servisy po dobu 6 měsíců od zakoupení kola, v jejímž rámci vám naši technici kolo vycentrují.

Pokud si chcete kolo vycentrovat sami, budete potřebovat klíč na paprsky a případně i centrovací stolici a centrovací pravítko.

Upevněte kolo do montážního stojanu nebo je otočte koly vzhůru a postavte na sedlo. Odmontujte kolo a sejměte z něj plášť a duši. Kolo bez pláště namontujte zpět na kolo (nebo na centrovací stolici) a poté si stoupněte ke kolu čelem. Roztočte kolo a sledujte, zda se točí v rovině ve srovnání s rámem kola. Pokud se zdá, že se kolo vychyluje po vertikální ose, mluvíme o "osmě", pokud se vychyluje po horizontální ose, jde o "vejce".

K nápravě je třeba jen utáhnout nebo povolit napětí paprsků v místě, kde je kolo vychýlené ze své vertikální či horizontální osy. Můžete se obrátit na servis v jakékoli prodejně DECATHLON, kde vám kolo vycentrují zkušení technici.

Výměna řadicího lanka a bowdenu

Pokud měnič špatně přehazuje rychlosti a řadicí páčka nefunguje tak, jak má, je možné, že je někde zadřené řadicí lanko a bowden.

Aby řazení rychlostí opět fungovalo hladce, je v takovém případě třeba lanko i bowden vyměnit. Výměnu můžete provést sami podle tohoto videa, nebo se s kolem dostavit do servisu v jakékoli prodejně DECATHLON. Poznámka: Na rozdíl od kola na videu má vaše kolo lanka vedená vnitřkem rámu, takže vyžaduje jemnější manipulaci. Buď můžete před vytažením starého lanka navléci do rámu vodítko, podle kterého pak povede nové lanko, nebo použijte pro vedení nového lanka v rámu malý magnet.

POZNÁMKA: Pokud na kole pravidelně jezdíte v mokrém a blátivém terénu nebo pokud jej často myjete velkým množstvím vody, budete muset lanka a bowdeny měnit častěji. Mytí kola vysokotlakým proudem vody silně nedoporučujeme, protože tak dochází k zanášení nečistot dovnitř bowdenů a případnému vypláchnutí vazelíny z ložisek.

VÝMĚNA LANKA PŘEHAZOVAČKY

Výměna patky rámu

Ohnutá či zkřivená patka způsobuje vychýlení měniče, který pak nemůže správně plnit svou funkci.

Postavte se za kolo a zkontrolujte rovnou pozici měniče, jak je znázorněno na obrázku níže.
Pokud je patka ohnutá či zkřivená, obraťte se na servis Decathlon, kde vám patku vyměníme.

PATKA RÁMU ROCKRIDER

Oprava nebo výměna řetězu

Rozbil se vám řetěz? Můžete jej vyměnit sami podle videonávodu, který jsme pro vás připravili, anebo kolo zavezte do servisu v jakékoli prodejně Decathlon, kde vám s výměnou řetězu pomohou.

Pokud budete řetěz měnit sami, budete potřebovat: nýtovač řetězu, nový řetěz a rychlospojku.

Přehoďte řetěz na nejmenší pastorek a nejmenší převodník. Nejprve rozpojte rychlospojku pomocí speciálních kleští, poté řetěz vyvlékněte z přehazovačky. Nový řetěz navlékněte na nejmenší pastorek a nejmenší převodník, tím snadno zjistíte jeho optimální délku. Řetěz musí být v této pozici napnutý, natáhněte jej k horní kladce měniče. Když víte, jakou délku má řetěz mít, pomocí nýtovačky jej na tuto délku zkraťte.

Nakonec na řetěz napojte rychlospojku a otočte převodníkem, aby se rychlospojka dostala nahoru. Zatlačte na ni rukou a ujistěte se, že drží na správném místě.

Při vyjížďkách do terénu s sebou nezapomeňte vozit rychlospojku. Když se vám přetrhne řetěz, můžete jej pak snadno opravit na místě.

Výměna kazety

Pro zhodnocení opotřebení kazety stačí podívat se na pastorky. Pokud jsou jejich zuby špičaté a ostré, je třeba kazetu vyměnit. Mějte na paměti, že opotřebený řetěz urychluje opotřebování kazety, pravidelně tedy stav svého řetězu kontrolujte.

S výměnou kazety vám rádi pomohou v servisu v jakékoli prodejně DECATHLON, ale můžete se do ní pustit i sami.

Budete potřebovat kompatibilní stahovák kazety (v tomto případě stahovák kazety SHIMANO) a bič na kazetu. Nejprve sundejte zadní kolo a poté nasaďte bič na dostatečně velký pastorek, aby dokázal zastavit otáčení kazety. Následně nasaďte do středu kazety stahovák kazety a pomocí klíče ji odšroubujte, bičem přitom bráníte jejímu otáčení. Tímto způsobem oddělíte kazetu od kola a můžete ji snadno sundat.

Před montáží nové kazety nezapomeňte dobře očistit tělo volnoběžky. Můžete také lehce promazat drážky, aby příště šla kazeta snadno sundat. Novou kazetu nasaďte na tělo volnoběžky a utáhněte. Nemá smysl utahovat ji příliš silně, pokud máte momentový klíč, utahujte na moment 40 Nm.

SRAM-KAZETA 10 RYCHLOSTÍ

Náhradní díly

Potřebujete vyměnit určité díly za nové? Náhradní díly k horskému kolu XC 900 najdete zde.

Návody

HORSKÉ KOLO ROCKRIDER XC 900 ČERVENO-ŽLUTÉ"
Záruční list

Potřebujete návod ke kolu XC 900?

BRZDY

Potřebujete návod k brzdám a řazení?

ODPRUŽENÍ

Potřebujete návod k vidlici?

PŘEHAZOVAČKA

Potřebujete návod k přehazovačce?

NÁVODY

Návod výrobce na odvzdušnění brzd

Jak správně čistit kolo?

Jak správně čistit kolo?

Na této stránce naleznete všechna naše doporučení k čištění kola. Členové našeho týmu se s vámi podělí o své tipy, jak se o kolo starat, aby vydrželo co nejdéle v bezvadném stavu. Díky pravidelné a pečlivé údržbě se vyhnete rozbití kola a budete se těšit z příjemné a pohodlné jízdy. Pokud budete údržbu zanedbávat, může se stát, že dojde k poškození kola, jehož oprava vaši peněženku určitě nepotěší!

Seřízení nového kola

Seřízení nového kola

Zakoupili jste jízdní kolo z eshopu Decathlon.cz? Níže najdete návody, tipy a rady na kompletaci kola z krabice

Jak seřídit odpružení?

JAK SPRÁVNĚ SEŘÍDIT ODPRUŽENÍ U HORSKÉHO KOLA?

Přidání odpružené vidlice a zadního tlumiče zásadně proměnilo jízdu na horském kole. Aby se jejich výhody daly při jízdě co nejlépe využít, je třeba se naučit, jak je správně seřídit. Správné seřízení musí vycházet z hmotnosti a stylu jízdy jezdce. Představíme vám faktory a parametry, které musíte při seřizování brát v úvahu, aby byla vaše jízda náročným terénem vždy bezpečná.

HUŠTĚNÍ PLÁŠŤŮ HORSKÝCH KOL: JAKÝ TLAK JE NEJLEPŠÍ?

HUŠTĚNÍ PLÁŠŤŮ HORSKÝCH KOL: JAKÝ TLAK JE NEJLEPŠÍ?

Přilnavost, rychlost, bezpečnost...: tlak v pláštích významně ovlivňuje ovládání kola. Vysvětlíme vám, jak zvolit správný tlak pro pláště vašeho horského kola.

Jak nastavit sedlo?

JAK SEŘÍDIT 3 TYPY SEDEL PRO POHODLNOU JÍZDU

Sedlo je zásadním prvkem, který ovlivňuje pohodlí při jízdě na kole, ať už jde o kolo horské, městské, silniční nebo gravel. Správné seřízení sedla pomáhá předcházet nepříjemným pocitům a bolesti při jízdě.

HORSKÉ KOLO ROCKRIDER XC 900 ČERVENO-ŽLUTÉ"

Naše závazky

ROCKRIDER poskytuje doživotní záruku na řídítka a představec a 5letou záruku na karbonový rám tohoto kola (při používání za běžných podmínek).

Na ostatní díly platí záruka 2 roky.

Během prvních jízd je zcela běžné, že některé komponenty povolí. Proto nabízíme bezplatnou garanční servisní prohlídku po dobu 6 měsíců od zakoupení kola.

Váš názor je pro nás důležitý!

Váš názor nás velice zajímá, ať už je pozitivní, nebo negativní. Proč je váš názor důležitý:

 • Vyjádřit se

  Můžete se vyjádřit
  kdykoli

  Můžete vyjádřit svůj názor ohledně kvality výrobku!

 • Pomoci

  Pomůžete ostatním sportovcům

  Váš názor bude užitečný pro ostatní sportovce při jejich nákupech!

 • Přispět ke zlepšení

  Přispějete ke zlepšování našich výrobků

  Vaše názory bereme v úvahu pro zlepšování našich stávajících i budoucích výrobků!