Jak správně používat nafukovací karimatku

Jak správně používat a skladovat kempingovou nebo turistickou karimatku?

Abyste se lépe vyspali a zároveň prodloužili životnost vaší karimatky, podívejte se na naše rady k použití a údržbě kempingových a turistických karimatek.

Existují dva typy karimatek: nafukovací karimatky (které se nafukují pumpičkou nebo ústy) a samonafukovací karimatky (které se samy nafouknou přibližně na 60 %, když necháte otevřený ventilek).V tomto článku s vámi budeme sdílet naše rady pro co nejlepší údržbu vaší karimatky, aby vám dlouho vydržela.

1) Před prvním použitím karimatku vyzkoušejte

Všechny naše karimatky jsou před uvedením do prodeje nafouknuté, aby se ověřilo, že fungují.

Nicméně vám doporučujeme ji také jednou nafouknout před prvním použitím poté, co si ji koupíte.Tím ověříte, že se výrobek neponičil během přepravy a vyhnete se nepříjemnému překvapení, až budete chtít karimatku použít např. v kempu.

správně nafouknout karimatku

2) Nafoukněte karimatku do správné tvrdosti

Správně nafouknout karimatku není jednoduché. Pokud karimatku nafouknete nedostatečně, nebude se vám pohodlně ležet a dobře spát.Nadměrné nafouknutí může způsobit trhliny na karimatce a bolest zad. 

Pokud si chcete být jisti, že jste karimatku správně nafoukli, máme pro vás jeden trik: : až karimatku nafouknete, posaďte se na ni. Pod sebou byste měli cítit zem. Jakmile si lehnete, tlak vzduchu se rozloží pod celé vaše tělo a bude se vám ležet pohodlně.

Pokud máte pumpu s manometrem, doporučujeme nafouknout karimatku na tlak přibližně 0,3 až 0,5 PSI. U samonafukovacích karimatek nechte karimatku několik minut nafukovat samotnou s otevřeným ventilkem, a následně ji dofoukněte ústy. Při opakovaném nafukování může pěně trvat delší dobu, než zhoustne..

Pokud budete spát více nocí na jednom místě, nechte karimatku rozloženou a nafouklou. Možná ji budete muset každý den mírně dofouknout, nicméně je to lepší varianta než časté vyfukování a nafukování.

Domněnka, že"čím více je karimatka nafouklá, tím je pohodlnější"

ŠPATNĚ!  Správná tvrdost karimatky je taková, že když se na ni posadíte, cítíte pod sebou zem. . Jakmile si na ni lehnete, karimatka se přizpůsobí vašemu tělu a poskytne vám to nejlepší pohodlí.

Přefukování karimatky je nejčastějším důvodem jejího předčasného opotřebení.Tak šetřete dechem a užívejte si pohodlný spánek!

Jak správně používat karimatku

3) Připravte si místo na spaní

Abyste se vyhnuli propíchnutí karimatky, je potřeba před jejím rozložením připravit zem, na kterou karimatku umístíte.

- Odstraňte kameny (velké i úplně malé), větve, trny, kousky dřeva... prostře vše, co by mohlo protrhnout podlážku stanu.

- Nepřipravujte si spaní příliš blízko zdroji tepla (plynový vařič, ohniště).

- Vyvarujte se opření rohu kempinkového nábytku nebo jiného vyčnívajícího předmětu o karimatku.

Tráva je ideálním terénem na postavení stanu i pro nafukovací karimatku. Pokud karimatku položíte na kempingovou postel, zajistíte jí tu nejlepší ochranu. Karimatka nebude totiž ležet přímo na zemi.

Doporučujeme nevystavovat karimatku velkým teplotním výkyvům, například tím, že ji necháte celé odpoledne na slunci.

4) Karimatku složte a ukliďte

Správné skladování karimatky během a po používání prodlouží její životnost.

 

Nejlepší způsob, jakým se vyfukuje karimatka, je nechat ji vyfouknout samotnou.

Doporučujeme karimatku skládat na místě bez vyčnívajících předmětů, aby se neponičila. Jakmile je karimatka vyfouknutá, můžete jí začít skládat na šířku na polovinu (u karimatek se šířkou 70 cm), na třetiny (u karimatek se šířkou 120 cm) a na čtvrtiny (šířka karimatky 140 cm). Poté karimatku srolujte podélně od protější strany ventilku, aby se stlačením vyfoukl zbylý vzduch. Poté ji ukliďte do obalu.

 

Pro správné skladování karimatky doporučujeme dvě možnosti:

- pokud máte dostatek prostoru, nejlepší způsob skladování je nechat karimatku mírně nafouklou, rovně nataženou a při pokojové teplotě (např. pod postelí nebo ve skříni).

- Pokud takové volné místo nemáte k dispozici, skladujte ji složenou v obalu na suchém a větraném místě.

Tip, pokud karimatku používáte uvnitř

Pokud karimatku používáte doma, máme pro vás tip, jak zabránit, aby nedělala příliš velký hluk:dejte pod ni prostěradlo nebo pléd.

5) Karimatku vyčistěte

Karimatku nejsnáze vyčistíte vlhkým hadříkem.

Nedoporučujeme používat přípravky, které by mohly poškodit materiál karimatky.

Také vám doporučujeme:

Jak (samo)nafukovací matraci čistit?

Jak opravit nafukovací matraci?

Abyste se o svoji kempingovou matraci postarali co nejlépe, ukážeme vám jak ji vyčistit, složit i opravit!

ZÁRUKA STANU DECATHLON

ZÁRUKA STANU DECATHLON

Informace o záruce našich stanů