Údržba samonafukovací karimatky ultim comfort
Údržba karimatky je jednoduchá. Základem celé údržby je správné mytí, skládání a skladování. Pro více informací stačí kliknout na odkaz níže.
REF: 8595946, 8611728
Věříme, že poškozením výrobku jeho život nekončí. Máme proto několik tipů, jak výrobek správně používat, udržovat a jak jej v případě potřeby opravit, aby vám mohl sloužit co nejdéle.
Na karimatce ULTIM COMFORT se při kempování vyspíte skoro tak pohodlně, jako doma! Máte ohledně výrobku dotaz (jakýkoliv rozměr), nebo se vyskytl problém? Pomůžeme vám.
Naprosto zásadní je karimatku správně nafouknout.
Přefouknutí může vést k rychlejšímu opotřebení a mohou vás bolet záda, proto karimatku nafukujte tak, aby vám to bylo pohodlné a dobře se vám spalo. Když si na karimatku sedněte, měli byste cítit zem.
Samonafukovací karimatka se sama nafoukne až na 80 %. Nechte ji proto ležet s otevřeným ventilkem přibližně 20 minut, poté karimatku dofoukněte ústy.
Karimatka má systém dvojitého ventilku: Ventilem IN se dovnitř dostává vzduch, nicméně stlačením černého ventilku můžete vzduch i upustit, když na karimatce ležíte.
Stačí otevřít ventil OUT, karimatka se postupně vyfoukne sama. Poté karimatku srolujte směrem k ventilu. Klidně si na karimatku i klekněte, aby se opravdu vypustilo vzduchu co nejvíc. Zavřete ventil OUT.
Karimatku dvakrát přeložte, poté ji přeložte ještě jednom v druhém směru a uložte do obalu.
Jak jsme již psali výše, pro pohodlný spánek je klíčové nafouknutí karimatky na správnou tvrdost. Když si na karimatku sednete, měli byste pod sebou cítit zem. Když si pak lehnete, váha těla se rozloží.
Nezáleží na tom, na jakou stranu dáte hlavu, můžete klidně spát u ventilku, ale klidně i na druhé straně, záleží čistě na vaší preferenci! Doporučujeme spát s hlavou u ventilků, abyste mohli v případě potřeby nafouknutí snadno regulovat.
Aby se vám spalo opravdu pohodlně, spěte ve spacáku, který odpovídá okolní teplotě, a nezapomeňte si polštářek.
Norma pro R value (ASTM F3340-18) udává tepelnou odolnost karimatky, tzn. do jaké míry izoluje od chladu od země. Takto vypadá stupnice:
- 0–1,9: použití pouze v létě
- 2–3: třísezónní použití
- 3–4: celoroční použití
- více než 4,5: lze použít v zimě i v extrémních podmínkách
Tato karimatka má R-Value 8,6.
Tření karimatky o zem může být občas hlučné, což může v noci rušit.
Nepříjemné zvuky nejlépe omezíte správným nafouknutím.
Případně můžete karimatku položit na deku nebo prostěradlo.
Pokud chcete zvýšit tepelnou izolaci karimatky a být tak lépe chránění před chladem a vlhkem od země, můžete pod karimatku dát ještě pěnovou karimatku nebo izotermickou fólii, ale zároveň je dobré pod stan použít podlážku.
Údržba karimatky je jednoduchá. Základem celé údržby je správné mytí, skládání a skladování. Pro více informací stačí kliknout na odkaz níže.
Mytí
Povrch karimatky čistěte mýdlem nebo prostředkem na nádobí. Šetrným otíráním se zbavte všech skvrn.
Karimatku nesušte na slunci. Spíš ji otřete do sucha hadrem.
Skládání
Dodržujte pokyny ke skládání karimatek z předchozí části.
Skladování
Karimatkám nedělá dobře teplo a vlhkost. Proto je skladujte na suchém místě, kde teploty nejsou extrémní.
Pokud je to možné, skladujte karimatku volně rozloženou s otevřeným ventilkem.
JAK NAJÍT DÍRU NA NAFUKOVACÍ KARIMATCE?
Karimatka vám uchází a vy nemůžete najít kde. Pouhým okem je velmi těžké inkriminované místo najít. Tuto karimatku zatím nejde opravit na hlavních plochách. Pokud ale uchází na straně, oprava je snadná. Ideální je nafouknutou karimatku namočit mýdlovou vodou a pozorovat, kde se začnou dělat bublinky. V tom místě bude díra.
Díra je na boku karimatky
Takové úniky je možné opravit záplatou. Sada na lepení je součástí každého výrobku při koupi, pokud už sadu nemáte, můžete si záplaty pořídit na odkazu níže.
Karimatka uchází švem
Takové díry můžete zalepit speciálním lepidlem. Před lepením si vždy důkladně přečtěte návod.
JAK NALEPIT ZÁPLATU?
Pokud už víte, kde karimatka uchází, stačí ji zalepit záplatou. Na celý postup krok za krokem se můžete podívat ve videu níže.
Na sametový povrch (levá část videa) použijte smirkový papír z lepicí sady, stačí jemně, záplata pak na materiál mnohem lépe přilne. Záplatu přitlačujte k povrchu cca jednu minutu.
Na plastový povrch (pravá část videa) můžete záplatu nalepit rovnou. Nezapomeňte ji také asi minutu přitlačovat.
Sada 3 velkých samolepicích záplat na opravu karimatek
Speciální lepidlo seam grip na opravu karimatek