jak opravit surfařskou kombinézu

Údržba a oprava neoprenové mokré kombinézy

Správou údržbou kombinézy docílíte toho, že ji nebudete muset tak častěji měnit, což je dobrá zpráva pro vaši peněženku a také pro planetu.
Vysvětlíme vám, jak správně pečovat o kombinézu!

Během surfařské sezóny se kombinéza snadno opotřebuje. Ale jak předcházet tomu, abyste si museli často kupovat novou?
Neexistuje žádné zázračné řešení, ale můžeme vám dát několik tipů, jak o kombinézu pečovat tak, aby vám dlouho vydržela.

Oprava neoprenové kombinézy

Správná péče o kombinézu

1. Oplachování a čištění kombinézy
Po každém použití doporučujeme opláchnout vnitřní a vnější část neoprenu ve sladké vodě, nejlépe studené, přičemž zvláštní pozornost věnujte zipu.

2. Usušení kombinézy
Aby se váš neopren během vysychání nedeformoval, měli byste použít vhodné ramínko se širokými rameny.Kombinézu také nenechávejte uschnout na slunci. Neopren po vystavení UV záření vysychá a tvrdne.

3. Používejte vědro
K oblékání a svlékání neoprenu můžete použít také doplňky, jako je měkké vědro nebo taška na neopren, které zabrání poškození neoprenu při kontaktu s betonovou zemí na parkovišti.

4. Uskladnění kombinézy
Na konci sezóny neoprenovou kombinézu umyjte přípravkem na neopren. Tím se neopren vydezinfikuje a dojde k odstranění veškerých bakterií, soli a zápachu, takže kombinézu můžete bezpečně uložit až do následující sezóny!
Kombinézu je také vhodné skladovat na ramínku, a nikoliv složenou, přeložením vznikají sklady na neoprenu, které ztenčují jeho vrstvu.

Údržba a oprava neoprenové mokré kombinézy

Oprava neoprenové kombinézy

Máte dvě možnosti opravy neoprenové kombinézy:

1. Opravu proveďte sami. Na opravu drobných otvorů můžete použít neoprenové lepidlo. Na větší poškození můžete použít neoprenovou záplatu.

Na Decathlon YouTube kanálu o trvalé udržitelnosti naleznete řadu instruktážních videí.

2. Opravu kombinézy můžete svěřit odborníkovi. Decathlon vám nabízí službu opravy neoprenových kombinéz. Tato služba je určená pro všechny kombinézy, jejichž tržní cena převyšuje částku 40 EUR.

Je to snadné. Stačí zajít do prodejny Decathlon a požádat prodavače o odhad nutných oprav. Vaše kombinéza bude následně zaslána do regionálního servisu, kde bude opravena.

Péčí a opravami neoprenu prodloužíte jeho životnost a ochráníte životní prostředí. Ve společnosti Olaian chceme nabízet udržitelné neopreny a nabízet řešení, jako docílit jejich udržitelnosti.
Teď již víte, jak na to, a tak je řada na vás :)

Základní rady, jak pečovat o neoprenovou kombinézu a jak ji opravit