Triban RC520 Flat Bar

Ref: 8543912

TRIBAN RC520 FLAT BAR

2019

Vítejte na stránce poprodejního servisu pro Triban RC520 Flat Bar.

Univerzální kolo, které díky hliníkovému rámu, karbonové vidlici a ergonomickým řídítkům zaručuje pohodlnou jízdu. Má výkonné hydraulicko-mechanické kotoučové brzdy a kola umožňující bezdušovou úpravu, která snižuje riziko defektu. Sada Shimano 105 zajišťuje rychlé a plynulé řazení.

1. Montáž kola

Aby pro vás montáž kola byla snazší, připravili jsme pro vás videonávod!

Pozor na montáž představce: šrouby, které spojují představec s řídítky, se utahují do kříže na moment 6 Nm.

Při prvním použití kola je důležité zajet brzdové destičky. Destičky zajíždějte v klidném prostředí, kde vám nebude hrozit nebezpečí např. parkoviště či obytná zóna, kde nebudete ohroženi rychle jedoucími automobily. Kolo rozjeďte rychlostí cca 15 km/h a pak několik desítek metrů s citem brzděte. Toto několikrát opakujte. Důležité je mezi brzděními nechat vychladnout kotouč.

Triban RC520 Flat Bar

2. Seřízení

Seřízení brzd - Zmáčkněte brzdovou páku. Pokud se po zmáčknutí dotýká řidítek, bude třeba přiblížit destičky ke kotouči. Toho dosáhneme přitažením lanka stavitelným šroubem, který se nachází přímo na brzdovém třmenu.

Seřízení hlavového složení - Řidítka srovnejte do roviny. Představec musí směřovat přímo nad přední kolo. S citem dotáhněte horní šroub, který stahuje představec k vidlici. Tento šroub se nikdy neutahuje na doraz. Řidítky by nemohlo být volně otáčeno a mohlo by dojít k poškození ložisek. Dva šrouby z boku představce utáhněte nejlépe momentovým klíčem. Předepsaný moment je 5-6 Nm. Pokud takový klíč nemáte, dotahujte pevně, ale s citem, aby nedošlo ke stržení šroubu. Nakonec zkuste řidítky otočit na obě strany. Otočení musí jít hladce.

Seřízení měniče - Na měniči se nachází dva šroubky označené písmeny L a H. K jejich otočení potřebujete inbus vel. 2.
Nejprve přeřaďte na nejtěžší převod kazety a převodníku. Poté zkontrolujte, zda je ramínko měniče v jedné linii s nejmenším pastorem. Pokud ne, lehce přitáhněte šroub H (ramínko se přiblíží) nebo povolte (ramínko se oddálí). Zkuste zatočit pedály. Řetěz nesmí přeskakovat, být hlučný nebo dokonce padat. Šroubek s písmenem L lehce přitahujeme v momentě, kdy máme přeřazeno na nejlehčí převod a řetěz by měl tendenci přeskakovat do výpletu.

Druhým krokem je zkouška řazení. Postupně řaďte po jedné rychlosti nahoru. Pokud je měnič línější nebo dokonce nechce řadit, bude nutné přitáhnout lanko. To uděláte přitažením stavitelného šroubu, ,který se nachází na měniči (vede do něj bowden s lankem). Šroub dotahujte postupně. Obvykle stačí o půl otáčky a opět řazení vyzkoušejte. Pokud by byl problém s řazením dolů (řetězu se nechce), je lanko přetaženo a bude potřeba ho šroubem naopak povolit.

Seřízení přesmykače - viz. odkaz na video. Silniční kola mají oproti horským ještě tzv. mezipolohy. Ty slouží k maximálnímu využití převodů, aniž by docházelo v extrémních pozicích ke škrtání řetězu o přesmykač.

Pokud si nejste seřízením jistí, navštivte náš servis.

3 / Údržba

Všechny informace ke správné údržbě kola naleznete zde

4 / Opravy

Odpověď určitě naleznete ve FAQ

5 / Náhradní díly

Potřebujte náhradní díl?

Všechny náhradní díly k tomuto modelu naleznete zde.

6 / Služby servisu

Všechny úkony zde popsané můžete provést sami, ale můžete se obrátit i na servis v jakékoli prodejně Decathlon. Více informací o službách servisu naleznete zde:

7 / Návody

NÁVODY

Brzdy trp

NÁVODY

Měnič shimano 105 r7000

NÁVOD

Přesmykač shimano 105 r7000

8 / Záruky

Náš závazek

TRIBAN poskytuje doživotní záruku na rám, řídítka a představec tohoto kola (při používání za normálních podmínek).

Na ostatní díly platí záruka 2 roky.Během prvních jízd je zcela běžné, že některé komponenty povolí. Proto nabízíme bezplatnou garanční servisní prohlídku do 6 měsíců od zakoupení kola.