Triban RC520 Flat Bar

Kód:8543912

TRIBAN RC520 FLAT BAR

Vítejte na stránce poprodejního servisu pro Triban RC520 Flat Bar.

Univerzální kolo, které díky hliníkovému rámu, karbonové vidlici a ergonomickým řídítkům zaručuje pohodlnou jízdu. Má výkonné hydraulicko-mechanické kotoučové brzdy a kola umožňující bezdušovou úpravu, která snižuje riziko defektu. Sada Shimano 105 zajišťuje rychlé a plynulé řazení.

1. Montáž kola

Aby pro vás montáž kola byla snazší, připravili jsme pro vás videonávod!

Pozor na montáž představce: šrouby, které spojují představec s řídítky, se utahují do kříže na moment 6 Nm.

Při prvním použití kola je důležité zajet brzdové destičky. Destičky zajíždějte v klidném prostředí, kde vám nebude hrozit nebezpečí např. parkoviště či obytná zóna, kde nebudete ohroženi rychle jedoucími automobily. Kolo rozjeďte rychlostí cca 15 km/h a pak několik desítek metrů s citem brzděte. Toto několikrát opakujte. Důležité je mezi brzděními nechat vychladnout kotouč.

Jak složit silniční kolo | Decathlon Česká republika

2. Seřízení

Seřízení brzd - Zmáčkněte brzdovou páku. Pokud se po zmáčknutí dotýká řidítek, bude třeba přiblížit destičky ke kotouči. Toho dosáhneme přitažením lanka stavitelným šroubem, který se nachází přímo na brzdovém třmenu.

Seřízení hlavového složení - Řidítka srovnejte do roviny. Představec musí směřovat přímo nad přední kolo. S citem dotáhněte horní šroub, který stahuje představec k vidlici. Tento šroub se nikdy neutahuje na doraz. Řidítky by nemohlo být volně otáčeno a mohlo by dojít k poškození ložisek. Dva šrouby z boku představce utáhněte nejlépe momentovým klíčem. Předepsaný moment je 5-6 Nm. Pokud takový klíč nemáte, dotahujte pevně, ale s citem, aby nedošlo ke stržení šroubu. Nakonec zkuste řidítky otočit na obě strany. Otočení musí jít hladce.

Seřízení měniče - Na měniči se nachází dva šroubky označené písmeny L a H. K jejich otočení potřebujete inbus vel. 2.
Nejprve přeřaďte na nejtěžší převod kazety a převodníku. Poté zkontrolujte, zda je ramínko měniče v jedné linii s nejmenším pastorem. Pokud ne, lehce přitáhněte šroub H (ramínko se přiblíží) nebo povolte (ramínko se oddálí). Zkuste zatočit pedály. Řetěz nesmí přeskakovat, být hlučný nebo dokonce padat. Šroubek s písmenem L lehce přitahujeme v momentě, kdy máme přeřazeno na nejlehčí převod a řetěz by měl tendenci přeskakovat do výpletu.

Druhým krokem je zkouška řazení. Postupně řaďte po jedné rychlosti nahoru. Pokud je měnič línější nebo dokonce nechce řadit, bude nutné přitáhnout lanko. To uděláte přitažením stavitelného šroubu, ,který se nachází na měniči (vede do něj bowden s lankem). Šroub dotahujte postupně. Obvykle stačí o půl otáčky a opět řazení vyzkoušejte. Pokud by byl problém s řazením dolů (řetězu se nechce), je lanko přetaženo a bude potřeba ho šroubem naopak povolit.

Seřízení přesmykače - viz. odkaz na video. Silniční kola mají oproti horským ještě tzv. mezipolohy. Ty slouží k maximálnímu využití převodů, aniž by docházelo v extrémních pozicích ke škrtání řetězu o přesmykač.

Pokud si nejste seřízením jistí, navštivte náš servis.

Triban RC520 Flat Bar

3 / Údržba

Všechny informace ke správné údržbě kola naleznete zde

Nezbytné nářadí k údržbě kola
Jak správně čistit kolo?
Jak ověřit stav kola před vyjížďkou?
Na jaký tlak nahustit pláště silničního kola?
Jak správně utáhnout sedlovku?
Jak na bezdušovou montáž?
Kdy je třeba vyměnit plášť?
Kdy je třeba vyměnit řetěz?
Kdy je třeba vyměnit brzdové destičky?
Kdy je třeba brzdy odvzdušnit?

4 / Opravy

Odpověď určitě naleznete ve FAQ

Výměna pedálů
Jak vyměnit duši?
Jak vyměnit rukojeti?
Brzdový kotouč skřípe
Kolo špatně brzdí
Jak vyměnit brzdové destičky?
Jak vyměnit brzdová lanka a bowdeny?
Řetěz přeskakuje na pastorcích
Patka rámu je ohnutá či zlomená.
Jak vyměnit řetěz?
Jak vyměnit kazetu?
Jak vyměnit převodník?
Jak vyměnit řadicí lanka a bowdeny?

5 / Náhradní díly

Potřebujte náhradní díl?

Všechny náhradní díly k tomuto modelu naleznete zde.

6 / Služby servisu

Všechny úkony zde popsané můžete provést sami, ale můžete se obrátit i na servis v jakékoli prodejně Decathlon. Více informací o službách servisu naleznete zde:

7 / Návody

8 / Záruky