TRIBAN RC500

Ref: 8502354

TRIBAN RC500

2019

Silniční kolo na pravidelné vyjížďky.  Velmi pohodlné kolo ideální na časté vyjížďky na delší vzdálenosti. Budete jezdit dál a častěji. Má specifickou geometrii, kotoučové brzdy a je osazené sadou Shimano SORA.

Montáž kola

Jak složit silniční kolo | Decathlon Česká republika

Návody

Přehazovačka shimano sora r3000

Přesmykač shimano r3000

Měnič shimano r3000

Náhradní díly

Triban rc500

Náhradní díly pro kolo TRIBAN RC 500

Údržba kola

Pro zachování výkonnosti kola a prodloužení jeho životnosti je nezbytná jeho pravidelná údržba. Naše doporučení k údržbě naleznete zde.

Praktické otázky

Na jaký tlak nahustit pláště?

Tlak v pláštích je třeba pečlivě kontrolovat, zejména u silničních kol. Hlavně v zatáčkách je optimální přilnavost plášťů zcela zásadní.

Pro minimalizaci rizika defektu a pádu je nezbytné udržovat pláště nahuštěné na hodnotu 6–8 bar. Podle cyklistického pravidla se tlak počítá podle hmotnosti cyklisty – svou hmotnost vydělte 10 a získáte ideální tlak pro své kolo (70kg cyklista pláště tedy nahustí na 7 bar).

Co dělat, když sedlovka vrže?

Může se stát, že sedlovka při jízdě občas vrže. Často je to způsobené nedostatečným promazáním sedlovky. Sedlovku vyjměte z rámu, naneste na ni trochu karbonové pasty a poté ji vraťte zpět.

Jak správně utáhnout sedlovku?

Pro optimální seřízení sedla je třeba správně utáhnout sedlovku. Špatně utažená sedlovka může způsobit sjíždění sedla dolů při jízdě. A naopak, pokud je sedlovka utažená příliš, hrozí její poškození a tím i poškození celého kola.

Nejlepší je utahovat sedlovku pomocí momentového klíče. Doporučené utažení je 4–6 Nm.