SPRÁVNÁ ÚDRŽBA RYBÁŘSKÉHO PRUTU

Správná údržba rybářského prutu

Po několika rybářských výpravách se na prutu mohou nahromadit nečistoty (prach, hlína, písek, krmení), které jej mohou poškrábat, a tím i poškodit. Podívejte se na několik rad pro správnou údržbu rybářského prutu.

Prut

Nejprve prut po každém použití opláchněte v čisté vodě. Dbejte na to, aby do spojů jednotlivých dílů nepronikala voda. Jednoduchý a účinný přípravek, jakým je černé mýdlo (k dostání v supermarketech), udělá zázraky a důkladně vyčistí děličky a teleskopické pruty. Polévkovou lžíci přípravku nalijte do velké nádoby naplněné vlažnou vodou (nebo do vany) a pak do ní vložte jednotlivé díly prutu. Prut jemně otřete hubičkou z mikrovlákna a osušte jej měkkým hadříkem. Prut nechte přes noc úplně vyschnout ve vyhřáté místnosti.

Děličky vždy zkontrolujte před začátkem sezóny.

Děličky

Při údržbě děliček použijte stejný prostředek jako při údržbě kola: teflonové mazivo. Toto mazivo na řetěz, které je k dispozici v lahvičce nebo spreji, je při údržbě děličky velmi účinné. Promaže prut a chrání jej před vlhkostí pro dlouhodobou účinnost za každého počasí. Navíc šetří vaši peněženku, jelikož na údržbu stačí pouze několik kapek na hadřík. Poté osušte papírovou utěrkou, abyste odstranili přebytek přípravku. K ochraně proti mikroškrábancům můžete použít silikonový olej na hebkém hadříku. Je velmi účinný.

Teflonové mazivo najdete v oddělení cyklistiky v prodejnách Decathlon.

Očka

Z oček nejlépe odstraníte nečistoty měkkým navlhčeným kartáčem (nekovovým). Očka pak pečlivě osušte utěrkou z mikrovlákna.

#Tip značky Caperlan

Může se stát, že je na očku zkroucená patka. Nikdy k jejímu narovnání nepoužívejte kleště, poškodili byste keramiku! Použijte hadřík a pomalu a opatrně ji narovnejte.

Sdílejte v komentářích své tipy na údržbu rybářských prutů.