Spodní oblečení

Ref: 8732572, 8510029, 8587472, 8603380, 8618819

SPODNÍ LYŽAŘSKÉ OBLEČENÍ

2022

Pořídili jste si na lyže a snowboarding funkční spodní oblečení a hledáte tipy na jeho údržbu, skladování nebo příp. opravy?
Všechny informace potřebné k tomu, aby vám sloužilo co nejdéle, najdete zde.

Spodní oblečení

Jak si vybrat spodní oblečení na lyže?

Ať už se věnujete sjezdovému, lyžování, freeride, skialpinismu nebo snowboardingu či bobování, vždy je důležité mít na sobě spodní oblečení vhodné pro daný typ aktivity.

Víte, jaká je hlavní funkce spodního oblečení? Je to první vrstva oblečení, přímo na těle. Měla by být nejen hřejivá a pohodlná, ale také poskytovat účinný odvod tělesné vlhkosti (potu), abyste byli při sportování v suchu… Proto jeho výběru věnujte dostatečnou pozornost! 

Jak se o spodní oblečení starat?

Jak spodní oblečení prát?

Rovnou vás ujistíme, že veškeré spodní oblečení Decathlon je možné prát v pračce!

Aby byly zachovány technické vlastnosti materiálů oblečení, doporučujeme vám roztřídit je podle materiálu a přečíst si pokyny na vnitřní etiketě (pokud jste ji ještě neodstřihli ;-) ) a zvolit vhodný prací program:
- Syntetické spodní oblečení * : program na syntetitku, 30°
- Spodní oblečení z vlny merino: program na vlnu či jemné prádlo, 30°
- Spodní oblečení z kombinace materiálů (vlna + syntetika) = stejná péče jako 100% vlněné oblečení: program na vlnu či jemné prádlo, 30°.
*lycra, polyester nebo elastan jsou velmi citlivé materiály.

Další tipy jak funkční oblečení při praní nepoškodit:
1. Neperte oblečení příliš často, zhoršuje to funkční vlastnosti materiálu.
2. Perte oblečení na ruby nebo v síťce na jemné prádlo, která je ochrání před poškozením o zipy a odírání o ostatní oblečení.
3. U vlněného oblečení použijte raději gel než prášek, který je poměrně agresivní, a nepoužívejte ani žádný prostředek na máchání, speciální odstraňovač skvrn nebo aviváž.

Jak spodní oblečení sušit?

Spodní lyžařské oblečení je nejlepší po vyprání nechat volně rozložené či pověšené a sušit na vzduchu.

Tento typ oblečení je velmi citlivý na změny teplot, vysoké teploty mohou nenávratně poškodit funkční vlastnosti materiálu a tím i schopnost odvádět pot a pocit pohodlí při nošení.
Syntetické spodní oblečení je možné sušit v sušičce (krátký či co nejšetrnější program), ale důrazně nedoporučujeme používat sušičku v případě oblečení obsahující jakékoliv množství vlny (tedy čistě vlněné oblečení i oblečení ze směsi materiálů).

Žehlení je zcela zakázáno, ať je materiál jakýkoli.

Spodní oblečení: manuál, opravy

Jak bojovat proti zápachu?

VĚDĚLI JSTE, ŽE...?Tělesný zápach mají na svědomí bakterie přítomné v potu.
Nejdůležitější proto je nechat oblečení dokonale proschnout a před návratem na svah jej nechat větrat, co nejdéle je to možné. Ačkoli je to lákavé, nedávejte toto oblečení do špinavého prádla jako smotanou kuličku, v takovém prostředí dochází k rychlému množení těchto bakterií.

Spodní oblečení

Jak spodní oblečení opravit?

Dvouletá záruka

Navzdory péči, kterou věnujeme návrhu a výrobě našich oděvů, se může stát, že se časem nebo intenzivním používáním objeví určité vady: upadne knoflík, poškodí se zip, rozpáře se šev apod.

V průběhu dvouleté záruky vám poškozené oblečení zdarma opravíme. Na konkrétním řešení vašeho problému se domluvíte s personálem přímo ve vaší prodejně Decathlon.

Pokud bude závada příliš závažná a spodní prádlo už nepůjde opravit, nabídneme vám výměnu nebo vrácení peněz.

Spodní oblečení: manuál, opravy

DIY* oprava spodního oblečení

* DIY (Do It Yourself) znamená "udělej si sám"

Jsou vám blízké pojmy jako recyklace, opravitelnost nebo vdechnout výrobku druhý život? To je skvělé, nám také! A určitě je lepší si oblečení opravit, než jej vyhodit. Vlastnoruční opravy tedy vřele doporučujeme (samozřejmě jen pokud jsou možné!).

Nabídka vybavení