8500479

REF: 8500479

SILNIČNÍ KOLO KARBONOVÉ ULTRA RCR 105

2019

Vysoce výkonné karbonové kolo navržené na závody. Karbonový rám Ultra RCR zajišťuje dokonalou kombinaci nízké hmotnosti, rychlosti a dynamiky.

Karbonový rám Ultra RCR zajišťuje dokonalou kombinaci nízké hmotnosti, rychlosti a dynamiky. Lehce si poradí s každým převýšením a každou vzdáleností, abyste mohli překonávat své limity.

Montáž kola

Návody

Přesmykač shimano 105
Měnič shimano 105

Náhradní díly

Silniční kolo karbonové ultra rcr 105 černé

       Údržba kola

Pro zachování výkonnosti kola a prodloužení jeho životnosti je nezbytná jeho pravidelná údržba.                      naše doporučení k údržbě naleznete zde.

Praktické otázky

Na jaký tlak nahustit pláště?

Tlak v pláštích je třeba pečlivě kontrolovat, zejména u silničních kol. Hlavně v zatáčkách je optimální přilnavost plášťů zcela zásadní.

Pro minimalizaci rizika defektu a pádu je nezbytné udržovat pláště nahuštěné na hodnotu 6–8 bar. Podle cyklistického pravidla se tlak počítá podle hmotnosti cyklisty – svou hmotnost vydělte 10 a získáte ideální tlak pro své kolo (70kg cyklista pláště tedy nahustí na 7 bar).

Co dělat, když sedlovka vrže?

Může se stát, že sedlovka při jízdě občas vrže. Často je to způsobené nedostatečným promazáním sedlovky. Sedlovku vyjměte z rámu, naneste na ni trochu karbonové pasty a poté ji vraťte zpět.

Jak správně utáhnout sedlovku?

Pro optimální seřízení sedla je třeba správně utáhnout sedlovku. Špatně utažená sedlovka může způsobit sjíždění sedla dolů při jízdě. A naopak, pokud je sedlovka utažená příliš, hrozí její poškození a tím i poškození celého kola. 

Nejlepší je utahovat sedlovku pomocí momentového klíče. Doporučené utažení je 4–6 Nm.