Riverside Touring 920

REF: 8543226, 8643288, 8773290

RIVERSIDE TOURING 920

2020

Neváhejte nás začít sledovat na Instagramu 

SEDLO: JAK NASTAVIT SPRÁVNOU VÝŠKU SEDLA?

Před prvním použitím kola je třeba nastavit správnou výšku sedla.

Naše rada: nastavte sedlo do výšky svých kyčlí a poté utáhněte objímku sedlovky inbusem č. 5 (najdete jej na každém multiklíči). Pokud chcete výšku nastavit přesněji, posaďte se na sedlo a patu položte na pedál v nejspodnější pozici. V této poloze by vaše noha měla být úplně natažená. To je vše, můžete vyjet.

PLÁŠTĚ: JAK JE SPRÁVNĚ NAHUSTIT?

Doporučený tlak: 2,2 bar. Pokud chcete, aby jízda byla pohodlnější, můžete tlak snížit na 1,7 bar. Pro jízdu na silnici můžete použít tlak 4 bary.

Riverside Touring 920 je osazeno ráfky Tubeless Ready a dodáváno se specifickými ventilky.

Pozor, nezapomínejte pláště jednou za 2 týdny dohustit!

STOJÁNEK: JAKÝ VYBRAT?

Níže naleznete odkaz na středový stojánek 500, který je doporučený na Riverside Touring 920

DYNAMO: JAK JEJ POUŽÍVAT?

USB nabíječka na kolo Cycle2Charge – nabíjejte mobilní telefon pomocí dynama na kole.

Používání chytrého telefonu nebo navigačního zařízení GPS při jízdě na kole se stalo standardem. Bez tohoto komfortu se už asi žádný ambiciózní cyklista nechce obejít. Ale co když vám při téměř vybité baterii zbývá ještě mnoho kilometrů? Pak může dlouho očekávaná cesta rychle vést k frustraci a hněvu. Zvlášť, když se nacházíte na zcela neznámém místě a nemůžete už používat navigaci. Řešení problému je však jednoduché: nabijte mobilní telefon dynamem na kolo a můžete vyrazit! Umožňuje to Cycle2Charge, extrémně kompaktní a výkonná USB nabíječka na kolo. Toto malé zařízení umožňuje nabíjet baterie chytrých telefonů a mnoha dalších zařízení energií dodávanou nábojovým dynamem jízdního kola.

Cyklistická nabíječka na USB: pro mnoho přenosných zařízení

Cycle2Charge je cyklistická USB nabíječka vhodná pro nabíjení baterií zařízení Android, iPhonů, Windows Phone a mnoha mobilních GPS navigací. Kromě toho lze USB nabíječku na kolo použít také ke snadnému nabíjení powerbank a dalších zařízení pro ukládání energie pomocí připojení USB. Nabíječka na kolo s USB připojením se na kolo snadno instaluje. Nevyžaduje žádná další zařízení, využívá energii generovanou dynamem náboje kola k nabíjení připojených USB zařízení. Za tímto účelem jej lze namontovat na představec Ahead. Jednoduše vyměníte stávající víčko představce za Cycle2Charge a po připojení přiložených kabelů můžete nabíjet mobilní telefon pomocí dynama na kolo.

USB nabíječka na kolo s vysokým výkonem

Cycle2Charge je USB nabíječka na kolo s obzvláště vysokou účinností. Proto je zařízení velmi vhodné pro zapálené a dálkové cyklisty. Již při rychlosti 12 km/h nabíječka na kolo s USB připojením dodává výstupní výkon 500 mA. Maximálního nabíjecího proudu 1000 mA je dosaženo při rychlosti 21 km/h. Pokud svůj mobilní telefon nabíjíte pomocí Cycle2Charge pomocí dynama na kolo, zařízení dodává jednotné nabíjecí napětí USB 5 voltů a lze jej univerzálně používat díky standardní nabíjecí zásuvce USB. U některých zařízení se doporučuje použití externí baterie, protože nespotřebovávají maximální nabíjecí proud na USB nabíječce kola Cycle2Charge. Většinou se jedná o iPhony a některá moderní zařízení s Androidem. Zařízení se vyznačuje maximální provozní bezpečností. Je vybaveno mechanismem ochrany proti přetížení. Všechna připojená zařízení jsou tak chráněna proti přepětí a tím poškození i při sjezdu při vysoké rychlosti.

Stabilní a korozi odolná úprava

Pokud chcete nabíjet svůj mobilní telefon pomocí cyklodynama, existují i ​​další důvody, proč byste si měli vybrat cyklistickou nabíječku Cycle2Charge USB. Vnitřek zařízení je vyroben z eloxovaného hliníku, zatímco vnější povlak je vyroben z nárazuvzdorného plastu. Všechny materiály jsou odolné proti korozi, a proto jsou ideální pro dlouhodobé venkovní použití. Vícedílná konstrukce zařízení zajišťuje maximální stabilitu. Cyklistická nabíječka Cycle2Charge USB se snadno instaluje a lze ji také připevnit přímo na řídítka jízdního kola pomocí volitelného držáku. I s cyklistickými rukavicemi můžete cyklonabíječku s USB připojením snadno ovládat jednou rukou, takže je zaručena stálá bezpečnost v silničním provozu.

nabíječka USB RT920
ŘÍDÍTKA: JAK JE SPRÁVNĚ NASTAVIT?
Řídítka RT920
DRŽÁKY NA LÁHEV: JAK JE PŘIPEVNIT A KAM JE UMÍSTIT?

Na Riverside Touring 920 je možné připevnit až 7 držáků na láhev.

 

 

Riverside RT920 láhve
BRAŠNA NA ÚDRŽBU

Při nákupu Riverside Touring 920 je součástí balení:

- cestovatelský deník
- 2 paprsky
- 1 patka rámu
- 2 ventilky na Tubeless Ready
- ochranné samolepky na ochranu rámuFotografie celku

SERVIS, ÚDRŽBA A VÝMĚNA DÍLŮ

KDE MOHU SEHNAT NÁHRADNÍ DÍL?

Většinu náhradních dílů najdete na Decathlon.cz (viz odkaz níže) kromě klik, zadní přehazovačky a brzdové páčky.

Na prodejně vás servisní technik bude moci informovat o dostupnosti a dodací lhůtě dílů, které nenajdete na webu Decathlon.cz. Pokud zadáte objednávku prostřednictvím našeho e-shopu, doba dodání závisí na dostupnosti dílu.

Doručení je možné od pondělí do pátku za určitých podmínek:

závisí na zvoleném typu dopravy.

JAK ČISTIT RIVERSIDE TOURING 920?

K mytí vašeho Riverside Touring 920 nepoužívejte vysokotlaký čistič, voda by se mohla dostat do ložisek a bowdenů!

Kolo umývejte vlhkou houbičkou (v Decathlonu je k zakoupení čisticí sada).

Vysušte kolo hadříkem.

Namažte řetěz vhodným přípravkem.

POZOR, pokud kolo používáte ve slaném prostředí, naplánujte si co nejdříve kompletní opláchnutí kola.

JAK SKLADOVAT RIVERSIDE TOURING 920?

> Kolo skladujte na suchém a bezpečném místě.

> Před uskladněním kolo umyjte od bláta a písku, které by mohly způsobit korozi dílů kola.

> Promažte řetěz: naneste mazivo na řetěz po celé jeho délce, abyste zabránili korozi.

> Přehoďte na nejmenší pastorek.

JAK ZMĚNIT KOLA NA TUBELESS READY?

Abyste předešli riziku propíchnutí či proražení duše, můžete kola tohoto horského kola předělat na bezdušovou verzi (Tubeless Ready).

K této montáži budete potřebovat:

Preventivní tmel (proti defektu).

PREVENTIVNÍ TMEL PROTI DEFEKTU TUBELESS READY (8550735)POSTUP:1. Odmontujte kolo. 2. Sejměte plášť a původní duši z ráfku. 3. Do otvoru v ráfku zevnitř zasuňte Tubeless Ready ventilek. 4.  Do ventilku nalijte tmel. 5. Nasaďte nový plášť Tubeless Ready (kolo Riverside Touring 920 je dodáváno s plášti Tubeless Ready) 6. Nahustěte pláště na 4 až 5 bar tak, aby plášť "zaskočil" do ráfku a poté jej vyfoukněte na doporučený tlak.

Pokud se vám postup zdá příliš složitý, obraťte se na servis v nejbližší prodejně Decathlon, kde vám s tímto úkonem rádi pomohou.

JAK FUNGUJE USB PORT?

Otočná vnější krytka chrání nabíjecí zásuvku proti vodě a nečistotám

Převádí napájení dynama na 5V USB nabíjecí napětí

Maximální proud: 1000 mA

Univerzální použití díky standardní USB zástrčce

Na Android, iPhone, Windows, GPS

Vhodné zejména pro cyklisty díky výrazně vyšší účinnosti • 500 mA dle specifikace USB již při 12 km/h • Maximální nabíjecí proud 1000 mA při 21 km/h

Vhodné také pro nabíjení záložních baterií (PowerBank nebo podobné)

Bezpečná přepěťová ochrana i pro rychlé sjezdy

Vícedílná konstrukce zajišťuje maximální stabilitu a odolnost proti korozi

Vnitřní část ze stabilního eloxovaného hliníku

Vnější plastový kryt odolný proti nárazu a korozi

JAK ZAJET BRZDY?

Brzdové kotouče a destičky u nového kola, které právě opustilo prodejnu, ještě nemají stoprocentní brzdné vlastnosti.

Příliš silné a dlouhotrvající brzdění za studena (například při sjezdu) by pak mohlo způsobit přehřátí a "vyhlazení" brzdových destiček.

Tím by se brzdy staly nadále nepoužitelné – abyste tomuto problému předešli, doporučujeme ihned po nákupu nové brzdy tzv. zajet. K záběhu dojde po 10 zabrzdění. Zabrzděním zde rozumíme silné zpomalení cca z 25 na 5 km/h, při němž však nedojde k zastavení kola, a to pomocí pouze jedné brzdy.

NA KOLE SE PO PRVNÍCH JÍZDÁCH OBJEVILA OSMA – NENÍ VYCENTROVANÉ

Během prvních jízd na novém kole je zcela běžné, že se některé díly povolují a usazují.

To platí i pro výplet kola. Při jízdě můžete slyšet „praskání“ paprsků, způsobené zbytkovou energií z kroucení drátů při výrobě.

Kolo by však rozhodně nemělo být vychýlené ze své osy. Pokud tomu tak je, využijte bezplatné garanční prohlídky poskytované našimi servisy po dobu 6 měsíců od zakoupení kola, v jejímž rámci vám naši technici kolo vycentrují.

PŘEHAZOVAČKA ŠPATNĚ ŘADÍ

Špatné řazení rychlostí (přehazování řetězu na pastorcích) může mít více příčin.

1- Zkontrolujte koncovky bowdenů. Špatně nasazené koncovky bowdenů mohou bránit správnému vypnutí lanka a narušit plynulé přehazování rychlostí. Je-li koncovka bowdenu špatně nasazena, ručně její nasazení opravte.

2 - Je možné, že lanka jsou zadřená. Pokud měnič nepřehazuje na nejmenší pastorky nebo se po přehození rychlosti páčkou vůbec nehýbe, jde zcela jistě o zablokování lanka a bowdenů. V takovém případě je třeba lanko i bowdeny vyměnit.

3 – Dostavte se se svým kolem do servisu Decathlon, kde provedeme nové seřízení přehazovačky

4 – Ověřte také, že patka rámu není zkřivená. Pokud je tomu tak, podívejte se na kapitolu PATKA RÁMU JE ROZBITÁ   

Poznámka: Pokud na kole pravidelně jezdíte v mokrém a blátivém terénu nebo pokud jej často myjete velkým množstvím vody, budete muset lanka a bowdeny měnit častěji. Mytí kola vysokotlakým proudem vody silně nedoporučujeme, protože tak dochází k zanášení nečistot dovnitř bowdenů a případnému vypláchnutí vazelíny z ložisek.

PATKA RÁMU JE OHNUTÁ NEBO ZLOMENÁ

Ohnutá či zkřivená patka způsobuje vychýlení měniče, který pak nemůže správně plnit svou funkci.

Postavte se za kolo a zkontrolujte rovnou pozici měniče, jak je znázorněno na obrázku níže.

Pokud je patka ohnutá či zkřivená, obraťte se na servis Decathlon, kde vám patku vyměníme. Náhradní patku rámu dostanete při koupi svého kola Riverside.

 

Fotografie patky rámu

JAK VYMĚNIT ŘETĚZ?

Na výměnu řetězu budete potřebovat: nýtovač řetězu, nový řetěz a rychlospojku.

Přehoďte řetěz na nejmenší pastorek a nejmenší převodník.

Nejprve rozpojte rychlospojku pomocí speciálních kleští, poté řetěz vyvlékněte z přehazovačky.

Nový řetěz navlékněte na nejmenší pastorek a nejmenší převodník, tím snadno zjistíte jeho optimální délku.

Řetěz musí být v této pozici napnutý, natáhněte jej k horní kladce měniče.

Když víte, jakou délku má řetěz mít, pomocí nýtovačky jej na tuto délku zkraťte.

Nakonec na řetěz napojte rychlospojku a otočte převodníkem, aby se rychlospojka dostala nahoru. Zatlačte na ni rukou a ujistěte se, že drží na správném místě.

Rychlospojka na Decathlon.cz

DYNAMO NENABÍJÍ

1- Zkontrolujte, zda je svorka správně zasunuta

2- Zkontrolujte, zda jsou vodiče ve svorce v kontaktu a zda jeden ze 2 vodičů není přerušený

3- Zkontrolujte, zda je vodič dobře připojen pod krytem představce

 

Foto nebo PDF

 

TECHNICKÉ INFORMACE

Převodník SRAM X1 1000

Zde najdete návod k použití k SRAM X1 1000

Převodník SRAM X1
KOTOUČOVÉ BRZDY HYDRO R

Zde najdete návod k použití k Hydro R

TECHNICKÉ INFORMACE
PŘEHAZOVAČKA A PÁČKY SRAM RIVAL

Zde najdete návod k použití k SRAM RIVAL

Přehazovačka
STŘEDOVÉ SLOŽENÍ SRAM

Zde najdete návod k použití k SRAM DUB 73 MM

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ
SEDLO BROOKS CAMBIUM C15

Pružné, pohodlné, voděodolné a odolné, nevyžaduje údržbu. Šasi je vyrobeno z hliníku a ližiny jsou z nerezové oceli.

Navíc díky vlastnosti „All-Weather“ je sedlo odolné a účinné za všech povětrnostních podmínek: povlak chrání proti oděru a UV záření a nýty jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku.

Délka 283 mm Šířka 140 mm Hmotnost 432 g

SEDLO
KOLA

ZADNÍ KOLO SHIMANO XT 32 PAPRSKŮ (Through Axle 12X142 mm s páčkou)

PŘEDNÍ KOLO LEECHE DR 962 R 32 PAPRSKŮ (Through Axle 12X100 mm s páčkou)

 

Kola RT920
PORT USB

Na odkaze najdete návod k použití portu USB

Cycle2Charge

USB RT920
NÁBOJOVÉ DYNAMO SHIMANO DEORE XT

Nábojové dynamo SHIMANO DEORE XT

6V - 0,5 A - 3 W

503 g

Nábojové dynamo
řetěz

OBJEDNAT NÁHRADNÍ DÍLY K TOMUTO KOLU

POTŘEBUJETE NÁHRADNÍ DÍLY KE KOLU RIVERSIDE TOURING 920?

NÁVOD

RIVERSIDE TOURING 920
RIVERSIDE TOURING 920

NÁVOD K POUŽITÍ

RIVERSIDE TOURING 920

NAŠE ZÁRUKY

Na naše rámy, vidlice, představce, řídítka a nosiče poskytujeme doživotní záruku. Tato záruka je zárukou robustnosti našich komponentů a klidu pro vás, cestovatele na kole. Na ostatní díly kola je poskytována záruka 2 roky. Tyto záruky se vztahují na správné používání jízdního kola.

Během prvních jízd je zcela běžné, že některé komponenty povolí. Proto nabízíme bezplatnou garanční servisní prohlídku po dobu 6 měsíců od zakoupení kola.