odrážedlo-2-roky-růžové-poprodejní-servis-btwin

REF: 8576517, 8576516, 8576515

ODRÁŽEDLO 10 PALCŮ RUNRIDE 500 ČERNÉ, RŮŽOVÉ NEBO ORANŽOVÉ

2021

Odrážedlo 500 (nový model 2021) je určené pro nejmenší cyklisty na zábavné trénování rovnováhy na dvou kolech.
Před prvním použitím je třeba odrážedlo vhodně nastavit, aby si dítě jízdu na svém novém stroji užilo na maximum.

Na této stránce naleznete naše doporučení k montáži, seřízení, údržbě a opravám, které se mohou při jeho pravidelném používání hodit.
Když se budete o odrážedlo hezky starat, bude moci posloužit i mnoha dalším dětem... ;-)

MONTÁŽ ODRÁŽEDLA

JAK SMONTOVAT ODRÁŽEDLO 500 BTWIN?

Přes e-shop nebo přímo v prodejně jste nedávno zakoupili odrážedlo Runride. Po vybalení odrážedla z obalu zjistíte, že je rozložené na několik částí.
Uvnitř balení naleznete také návod. V návodu naleznete všechny potřebné informace k montáži odrážedla.

Je velmi důležité odrážedlo smontovat správně!  Ale nedělejte si starosti, máme pro vás návod krok po kroku.
Nejprve se podíváme, jaké části se v balení nacházejí: sedlo, rám, vidlice, řídítka a kola. V papírovém pytlíku naleznete vše potřebné k montáži odrážedla.

1. KROK:
Zasuňte vidlici do rámu (dávejte přitom pozor na správný směr). Vidlice není úplně rovně svislá (díky tomu je stabilnější) a musí směřovat dopředu, nikoli k rámu. Pokud ji namontujete obráceně, nebude možné namontovat přední kolo (tvar rámu je přizpůsobený tak, aby bránil protočení řídítek a kola). Pro lepší představu se můžete podívat na nákres v návodu nebo na video.
Na vidlici umístěte objímku řídítek.  U odrážedla Runride 100 jde o objímku s menším průměrem. Větší objímka je určená k sedlu.
Poté zasuňte řídítka přímo do vidlice. Dávejte pozor na značku "STOP," která se nachází na vertikální trubce řídítek. Tato značka musí být vždy skryta v hlavové trubce rámu, nikdy nesmí být viditelná zvenku. Tím je zaručeno dostatečné zasunutí řídítek do rámu.
(Hodí se vědět: při montáži není  nutné dodržovat určitý směr řídítek, ale obecně se značka STOP umisťuje směrem k sedlu.)
Poté pomocí inbusu objímku řídítek maximálně utáhněte.

2. KROK:
Zasuňte sedlo do rámu. Na sedlovce naleznete stejnou značku jako na trubce řídítek. Tato značka odpovídá minimálnímu zasunutí a vždy musí být skryta v sedlové trubce rámu, nikdy nesmí být viditelná zvenku.
Poté pomocí inbusu utáhněte sedlovou objímku (dbejte na minimální zasunutí do rámu).

3. KROK: Otočte odrážedlo sedlem a řídítky dolů pro snazší montáž kol.  Protáhněte kovovou osu vnitřkem kola. Našroubujte z obou stran obě plastové zátky (pozor na to, v jakém směru, více informací naleznete na stránce 3 v návodu).

4. KROK:
A je to, odrážedlo je připravené! Zbývá jen jedna velmi důležitá věc, díky níž si dítě užije jízdu tak, jak má: nastavení výšky sedla a řídítek.

Jak smontovat odrážedlo Runride 500?

JAK NAMONTOVAT NA ODRÁŽEDLO KOLA?

Vše potřebné se dozvíte v tomto videu.

JAK NAMONTOVAT NA ODRÁŽEDLO KOLA?

PRVNÍ POUŽITÍ: OVĚŘENÍ SPRÁVNÉHO SEŘÍZENÍ

JAK NASTAVIT SPRÁVNOU VÝŠKU SEDLA A ŘÍDÍTEK PŘED PRVNÍ VYJÍŽĎKOU?

Správná výška sedla je naprosto zásadní pro to, aby se dítě na odrážedle cítilo stabilní a v bezpečí.

Úplní začátečníci by měli při sezení na sedle dosáhnout na zem celou plochou chodidel.

Když se děti naučí odrážet a začnou jezdit rychleji, můžete jim výšku sedla upravit tak, aby ze sedla dosáhli na zem jen přední částí chodidel.

Co se týče nastavení výšky řídítek, je možné je snížit až po značku pod písmenem "S" slova STOP, které je na trubce vyznačené.
Na sedle označují vertikální značky minimální míru zasunutí, která se nesmí překročit (stejně jako na řídítkách).

Děti rostou rychle, proto správnou výšku sedla i řídítek pravidelně kontrolujte.

PRVNÍ POUŽITÍ: OVĚŘENÍ SPRÁVNÉHO SEŘÍZENÍ
JAK OVĚŘIT, ZDA JE BRZDA SPRÁVNĚ SEŘÍZENÁ?

Rozjeďte odrážedlo po zemi, držte je za řídítka. Stiskněte brzdovou páčku. Po stisknutí brzdové páčky by se mělo zadní kolo přestat točit.

Pokud zjistíte, že brzdění není účinné, můžete provést následující kroky: Na každé brzdové páčce se nachází kolečko.  Na kolečku vidíte symboly "+" a "-"
Pokud tímto kolečkem budete točit ve směru hodinových ručiček (k symbolu +), dojde k většímu utažení brzdového lanka (= silnější brzdění). Pokud otočíte proti směru hodinových ručiček (k symbolu "-"), dojde k povolení brzdového lanka (= méně silné brzdění).
Pokud brzda stále brzdí špatně, podívejte se na video nebo do návodu, jak správně seřídit brzdové čelisti.
Je důležité správné seřízení brzd pravidelně kontrolovat.

Jak seřídit brzdu na odrážedle 500?

BEZPEČNOST: NOŠENÍ HELMY

NAUČTE DĚTI NOSIT HELMU NA KOLO UŽ ODMALIČKA!

Velmi doporučujeme, abyste své malé dobrodruhy uvykli na nošení helmy při jízdě na odrážedle již od 2 let. Díky tomu, že si zvyknou v nízkém věku, stane se pro ně nošení helmy přirozené i po přechodu na větší kolo!

V Decathlonu nabízíme speciálně vyvinuté helmy pro nejmenší i větší děti. Helmy byly testovány a homologovány v rámci DHP (Decathlon Head Protection). Jde o tým, který se věnuje vývoji helem v Decathlonu a sídlí v Btwin Village ve francouzském Lille.

helma odrážedlo 2 roky 3 roky

KOMPATIBILNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

BRAŠNA NA ŘÍDÍTKA ODRÁŽEDLA

Chce si vaše dítě samo vézt svačinu nebo oblíbenou hračku? Tato brašna je určena na připevnění na řídítka odrážedel a 14" a 16" kol.

brašna na řídítka odrážedlo
TAŠKA NA PŘENOS ODRÁŽEDLA

Občas se stává, že alespoň část procházky musí nést odrážedlo dospělý doprovod malého jezdce nebo jezdkyně. Tuto tašku jsme navrhli pro snadný přenos odrážedla v situacích, kdy na něm dítě nechce jet.
Taška je velmi skladná, takže se vejde kamkoli, a chrání oděv dospělého před ušpiněním. (Všichni víme, že děti jezdí nejraději v loužích...) )

taška na přenos odrážedla

ÚDRŽBA DĚTSKÉHO ODRÁŽEDLA

KDE ODRÁŽEDLO SKLADOVAT?

Odrážedlo doporučujeme skladovat na suchém místě. Je důležité, aby nestálo ve vlhkém prostředí.

Životnost odrážedla záleží na jeho používání, údržbě i skladování.
Pokud je skladováno a používáno ve vlhkém prostředí, tím spíše bude podléhat korozi a jeho životnost se zkrátí.  
Proto je důležité uložit odrážedlo k uskladnění čisté a suché a na místo, kde nebude vystavené vlhkosti. .

JAK ODRÁŽEDLO ČISTIT?

Pokud si všimnete, že je odrážedlo po několika vyjížďkách špinavé (od bláta, prachu...), je dobré je očistit.

Pokud na odrážedle leží prach, jednoduše jej setřete suchým hadříkem. Pokud je zašpiněné od bláta nebo jiných odolných nečistot, vezměte si na mytí kbelík s teplou vodou, houbu (nebo namočený hadřík) a mýdlo nebo šampon na kolo. Tak můžete omýt špinavé části kola (rám, vidlici, řídítka, kola).

VĚDĚLI JSTE, ŽE...? Odrážedlo nedoporučujeme čistit vysokotlakým proudem vody, protože by mohlo dojít k poškození některých dílů.

Po skončení mytí kolo otřete suchým hadříkem, aby nerezlo. Při tom můžete zkontrolovat, jestli jsou všechny objímky a kola správně utažené. jsou dostatečně utažené? Pokud ne, rovnou je utáhněte.

JAK ČISTIT GRIPY NA ŘÍDÍTKÁCH ODRÁŽEDLA?

Gripy jednoduše otřete hadříkem navlhčeným vodou s mýdlem nebo přípravkem na nádobí, poté je otřete suchým hadříkem.

ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ

JAK VYMĚNIT KOLO U DĚTSKÉHO ODRÁŽEDLA BTWIN?

Snažíme se, aby si naše výrobky mohli zákazníci snadno a rychle opravit sami. Proto je možné zakoupit kola k odrážedlu jako náhradní díl. Můžete si je objednat přes servis ve své nejbližší prodejně Decathlon.

(Kola zatím není možné objednat přes e-shop, náš tým však pracuje na rychlém napravení situace!)

NÁHRADNÍ DÍLY

Potřebujete ke kolu náhradní díl? Můžete se obrátit na servisního technika v prodejně Decathlon. Technici pro vás díl, který potřebujete, objednají.
Náhradní díly kompatibilní s tímto modelem (a jeho barvami!) budou na e-shopu dostupné za několik měsíců. Děláme maximum pro to, abychom je dostali do prodeje co nejrychleji. Děkujeme za vaši důvěru!