town-7xl-ivoire

Ref: 8400298, 8377410, 8377411, 8377409

KOLOBĚŽKA TOWN 7 XL

V souboru naleznete návod, náhradní díly, rady pro údržbu, videa, jak opravit koloběžku.

Váš servis

CESTA ZÁKAZNÍKA

Technické informace a údržba

Jaká jsou bezpečnostní pravidlo pro použití této koloběžky?

Upozornění: při jízdě doporučujeme používat ochranné prvky (přilbu, chrániče kolen a loktů). Většina vážných nehod se stává během prvních měsíců používání koloběžky. Proto si nejprve řádně natrénujte základní techniku jízdy, abyste dobře zvládali rychlou jízdu i brzdění v rizikových situacích a za jakýchkoli podmínek. Nikdy nejezděte na kluzkém povrchu.

Jak je koloběžka town 7 xl vybavená?

Dlouhá a ergonomická brzda na zadním kolečku zajišťuje účinné brzdění a zároveň chrání před nečistotami (funguje jako blatník).

Kde koloběžku skladovat?

Uvnitř: Koloběžku skladujte uvnitř doma nebo v práci. Koloběžka může být opřená o zeď, za dveřmi, pod stolem nebo v nějakém úložném prostoru. Je to jednodušší, pokud je skládací.

V tašce nebo obalu: Pokud vlastníte skládací model koloběžky, je její uskladnění jednodušší. I přenos složené koloběžky je jednodušší.

Stojánek: Stejně jako na chodníku: zabírá prostor, ale stylově a originálně! Koloběžku můžete připevnit ke stojanu: na zemi, koloběžka stojí; nebo upevnit na zeď jako kolo.

TECHNICKÉ INFORMACE A ÚDRŽBA
Jak udržovat koloběžku v dobrém stavu?

Šetřete brzdy

Opakované použití brzdy způsobí opotřebení zadního kola, které ztratí svůj kulatý tvar a na některých místech se zploští. Pokud je to jen trochu možné, brzděte nohou. V případě, že je potřeba použít brzdu, stiskněte páčku zlehka (budete brzdit pomaleji, ale ušetříte kolečko).

Vyhněte se jízdě na mokrém a příliš špinavém povrchu

Pokud budete jezdit na mokrém povrchu, rychleji opotřebujete ložiska. A dále protiskluzový pruh na desce bude ztrácet svoji přilnavost a vy budete pociťovat nižší stabilitu. Řešení je jednoduché: jezděte na suchém asfaltu a vyhýbejte se loužím, písku a hlíně.

Čistota

Udržování čisté koloběžky je nejjednodušší a nejúčinnější způsob její údržby.Otřete hadrem ložiska a části, které jsou nejvíce vystaveny zašpinění (kolečka, hlavové složení, protiskluzový pruh). Tímto způsobem se jednoduše vyhnete chomáčům prachu a možným problémům s provozem koloběžky.

Je koloběžka town 7 xl snadno ovladatelná?

Lepší ovládání směru díky zahnutým řídítkům. Na řídítka jsou umístěna výškové značky pro snadné nastavení výšky. Koloběžku Town 7 XL můžete snadno přenášet díky popruhu (součástí). Chcete zastavit? Díky stojánku koloběžku můžete zaparkovat kdekoliv.

SNADNÁ MANIPULACE
Odpružení pro vyšší pohodlí

Pro maximální pohodlí je koloběžka vybavena dvěma systémy aktivního tlumení: jedním vpředu a druhým vzadu. Tlumení efektivně snižuje otřesy při jízdě po nerovné vozovce či chodníku.

Brzdy a blatník: ideální do města

Koloběžka Oxelo Town 7 XL je vybavena brzdou na řídítkách a další na zadním kole. Tento dlouhý a tvarovaný blatník také plní funkci brzdy.