PLAY 5 FIALOVÁ

REF: 8376493, 8376494

KOLOBĚŽKA OXELO PLAY 5

V souboru naleznete návod, náhradní díly, rady pro údržbu, videa, jak opravit koloběžku.

Váš servis

CESTA ZÁKAZNÍKA

Technické informace a údržba

Jak používat koloběžku bezpečně?

Před každým použitím i po něm zkontrolujte stav koloběžky. Zaměřte se především na funkčnost brzdy, uvolněné díly a praskliny. Kolečka a ložiska jsou díly podléhající opotřebení. Součástky pravidelně kontrolujte a v případě potřeby je vyměňte. Oprava a prodloužení životnosti koloběžky.

Jaké chrániče používat?

Stejně jako u všech sportů, při kterých hrozí riziko pádu, je třeba používat ochranné pomůcky: helmu, chrániče kolen, loktů.

Chrániče
Kde koloběžku skladovat?

Uvnitř: Koloběžku skladujte uvnitř doma nebo v práci. Koloběžka může být opřená o zeď, za dveřmi, pod stolem nebo v nějakém úložném prostoru. Je to jednodušší, pokud je skládací.

V tašce nebo obalu: Pokud vlastníte skládací model koloběžky, je její uskladnění jednodušší. I přenos složené koloběžky je jednodušší.

Stojánek: Stejně jako na chodníku: zabírá prostor, ale stylově a originálně! Koloběžku můžete připevnit ke stojanu: na zemi, koloběžka stojí; nebo upevnit na zeď jako kolo.

stojan
Jak udržovat koloběžku v dobrém stavu?

Šetřete brzdy

Opakované použití brzdy způsobí opotřebení zadního kola, které ztratí svůj kulatý tvar a na některých místech se zploští. Pokud je to jen trochu možné, brzděte nohou. V případě, že je potřeba použít brzdu, stiskněte páčku zlehka (budete brzdit pomaleji, ale ušetříte kolečko).

Vyhněte se jízdě na mokrém a příliš špinavém povrchu

Pokud budete jezdit na mokrém povrchu, rychleji opotřebujete ložiska. A dále protiskluzový pruh na desce bude ztrácet svoji přilnavost a vy budete pociťovat nižší stabilitu. Řešení je jednoduché: jezděte na suchém asfaltu a vyhýbejte se loužím, písku a hlíně.

Čistota

Udržování čisté koloběžky je nejjednodušší a nejúčinnější způsob její údržby.Otřete hadrem ložiska a části, které jsou nejvíce vystaveny zašpinění (kolečka, hlavové složení, protiskluzový pruh). Tímto způsobem se jednoduše vyhnete chomáčům prachu a možným problémům s provozem koloběžky.

 

 

údržba