MID 1 MODRÁ

REF: 8353251, 8352913, 8399972

KOLOBĚŽKA OXELO MID 1

V souboru naleznete návod, náhradní díly, rady pro údržbu, videa, jak opravit koloběžku.

Váš servis

CESTA ZÁKAZNÍKA

Technické informace a údržba

Jaká jsou bezpečnostní pravidlo pro použití této koloběžky?

Tato koloběžka je navržena tak, aby podporovala rozvoj rovnováhy dítěte na dvou kolech. Není vhodná pro děti mladší 3 let nebo pro děti, které ještě nezískaly rovnováhu na dvou kolech. Věnujte svému dítěti čas a naučte ho základům jízdy. NEZAPOMEŇTE na ochranné vybavení (helmu, chrániče kolen a loktů).

Kde koloběžku skladovat?

Uvnitř: Koloběžku skladujte uvnitř doma nebo v práci. Koloběžka může být opřená o zeď, za dveřmi, pod stolem nebo v nějakém úložném prostoru. Je to jednodušší, pokud je skládací.

V tašce nebo obalu: Pokud vlastníte skládací model koloběžky, je její uskladnění jednodušší. I přenos složené koloběžky je jednodušší.

Stojánek: Stejně jako na chodníku: zabírá prostor, ale stylově a originálně! Koloběžku můžete připevnit ke stojanu: na zemi, koloběžka stojí; nebo upevnit na zeď jako kolo.

Jak udržovat koloběžku v dobrém stavu?

Šetřete brzdy

Opakované použití brzdy způsobí opotřebení zadního kola, které ztratí svůj kulatý tvar a na některých místech se zploští. Pokud je to jen trochu možné, brzděte nohou. V případě, že je potřeba použít brzdu, stiskněte páčku zlehka (budete brzdit pomaleji, ale ušetříte kolečko).

Vyhněte se jízdě na mokrém a příliš špinavém povrchu

Pokud budete jezdit na mokrém povrchu, rychleji opotřebujete ložiska. A dále protiskluzový pruh na desce bude ztrácet svoji přilnavost a vy budete pociťovat nižší stabilitu. Řešení je jednoduché: jezděte na suchém asfaltu a vyhýbejte se loužím, písku a hlíně.

Čistota

Udržování čisté koloběžky je nejjednodušší a nejúčinnější způsob její údržby.Otřete hadrem ložiska a části, které jsou nejvíce vystaveny zašpinění (kolečka, hlavové složení, protiskluzový pruh). Tímto způsobem se jednoduše vyhnete chomáčům prachu a možným problémům s provozem koloběžky.