HR 500

REF: 8563505, 8563506

KALENJI HR500

2020

První použití

1.1. Jak správně hodinky nosit?

Hodinky HR500 jsou vybaveny optickým snímačem tepové frekvence.

Pro přesné měření tepové frekvence doporučujeme:

- Noste hodinky s ciferníkem na horní straně zápěstí.

- Hodinky by měly být umístěny za kostí, v kontaktu s pokožkou.

- Řemínek si nastavte tak, aby byl pevně utažený, ale nevadil vám.

1.2. Tlačítka

Hodinky mají 4 tlačítka, jejichž funkce jsou následující:

- Vlevo nahoře: osvícení displeje nebo funkce Zpět
- Vpravo nahoře: potvrdit nebo zapnout
- Vlevo dole: posunout se v menu doleva
- Vpravo dole: posunout se v menu doprava

1.3. Jak hodinky zapnout?

Hodinky zapnete dlouhým stisknutí tlačítka Start (vpravo nahoře). Pokud se nezapnou, pravděpodobně jsou vybité a je potřeba nabít baterii.

1.4. První zapnutí

Po prvním zapnutí máte přístup k několika obrazovkám s nastavením.

První obrazovka: jazyk 
Vyberte požadovaný jazyk pomocí 2 tlačíte dole a potvrďte tlačítkem vpravo nahoře. Pokud potřebujete nastavení změnit, vraťte se zpět pomocí tlačítka vlevo nahoře.

Druhá obrazovka: rok
Vyberte rok pomocí 2 tlačítek dole a potvrďte tlačítkem vpravo nahoře. Pokud potřebujete nastavení změnit, vraťte se zpět pomocí tlačítka vlevo nahoře.

Třetí obrazovka: měsíc
Vyberte měsíc pomocí 2 tlačítek dole a potvrďte pomocí tlačítka vpravo nahoře. Pokud potřebujete nastavení změnit, vraťte se zpět pomocí tlačítka vlevo nahoře.

Čtvrtá obrazovka: den 
Vyberte den pomocí 2 tlačítek dole a potvrďte pomocí tlačítka vpravo nahoře. Pokud potřebujete nastavení změnit, vraťte se zpět pomocí tlačítka vlevo nahoře.

Pátá obrazovka: hodina
Vyberte hodinu pomocí 2 tlačítek dole a potvrďte pomocí tlačítka vpravo nahoře. Pokud potřebujete nastavení změnit, vraťte se zpět pomocí tlačítka vlevo nahoře.

Šestá obrazovka: pohlaví
Vyberte pohlaví pomocí 2 tlačítek dole a potvrďte pomocí tlačítka vpravo nahoře. Pokud potřebujete nastavení změnit, vraťte se zpět pomocí tlačítka vlevo nahoře.

Sedmá obrazovka: výška
Vyberte výšku pomocí 2 tlačítek dole a potvrďte pomocí tlačítka vpravo nahoře. Pokud potřebujete nastavení změnit, vraťte se zpět pomocí tlačítka vlevo nahoře.

Osmá obrazovka: hmotnost
Vyberte hmotnost pomocí 2 tlačítek dole a potvrďte pomocí tlačítka vpravo nahoře. Pokud potřebujete nastavení změnit, vraťte se zpět pomocí tlačítka vlevo nahoře.

Devátá obrazovka: věk
Vyberte pohlaví pomocí 2 tlačítek dole a potvrďte pomocí tlačítka vpravo nahoře. Pokud potřebujete nastavení změnit, vraťte se zpět pomocí tlačítka vlevo nahoře.

Nastavení je nyní dokončeno.

Kalenji HR500 - začínáme

1.5. Jak změnit zobrazení během aktivity?

Jakmile je spuštěná aktivita, můžete zobrazení změnit pomocí 2 tlačítek dole (symboly šipek).

3 možnosti zobrazení:

1: Stopky

2: Tepová frekvence a zóna

3: Spálené kalorie

4: Čas

1.6. Jak se počítají zóny tepové frekvence?

Zóny (zahřívání, snadná, aerobní, prahová a maximální) se automaticky vypočítají podle vaší rezervní srdeční frekvence (RHR = vaše maximální tepová frekvence - vaše klidová tepová frekvence).

Hodinky odhadnou maximální tepovou frekvenci podle vašeho věku a pohlaví. Klidová tepová frekvence je defaultně nastavena na 70 bpm.

Zahřívání: méně než 60 % RHR.

Snadná (základní vytrvalost): 60–70 % RHR.

Aerobní: 70–80 % RHR.

Prahová: 80–90 % RHR.

Maximální: 90–100% RHR.

Zóny jsou viditelné v dolní části obrazovky hodinek a označují jednu z 5 výše uvedených zón.

1.7. Jak změnit maximální nebo klidovou tepovou frekvenci?

Informace změníte v Nastavení, kde zvolíte možnost Uživatel. Zde si nastavíte vlastní hodnoty.

1.8. Jak nastavit zónu pro běh?

Pro běh můžete nastavit ručně zónu tepové frekvence, ve které se chcete pohybovat. Hodinky vám dají zvukový signál, když tuto zónu opustíte.

Vyberte v Nastavení možnost Aktivita a poté Zóny. Zvolte možnost MANU a zadejte hodnotu maximální tepové frekvence.

Chcete-li se vrátit k automaticky nastaveným zónám bez upozornění (zahřívání, snadná, aerobní atd.), vyberte možnost OFF.

Chcete-li se vrátit k automaticky nastaveným zónám s upozorněním (zahřívání, snadná, aerobní atd.), vyberte možnost AUTO.

1.9. Jak hodinky vypnout?

Hodinky vypnete stejným způsobem, jako jste je spustili: stiskněte dlouze tlačítko vpravo nahoře (START). Obrazovka se vypne. V tomto režimu spotřebovávají velmi málo energie. 

Tento režim doporučujeme, pokud plánujete hodinky skladovat po dobu několika měsíců. Abyste předešli poškození baterie, vždy se ujistěte, že je baterie při používání tohoto režimu nabitá, a pravidelně ji nabíjejte.  

Bluetooth

2.1. Jak spárovat hodinky s aplikací Decathlon Coach?

Android

1. Pomocí telefonu stáhněte a otevřete aplikaci Decathlon Coach
2. Jděte do Nastavení 3. Zvolte Produkt
4. Vyberte Kalenji HR500
5. Připojte hodinky a spusťte detekci na hodinkách z hlavního menu, stiskněte tlačítko START (vpravo nahoře). Logo Bluetooth v horní části displeje musí blikat. 
6. Vyberte vaše hodinky

Jakmile jsou hodinky spárované, logo na displeji zůstane. Aplikace dostává informace o vaší tepové frekvenci.

iOS

1. Pomocí telefonu stáhněte a otevřete aplikaci Decathlon Coach
2. Jděte do Nastavení 
3. Zvolte Produkt
4. Vyberte Snímač tepové frekvence
5. Připojte hodinky a spusťte detekci na hodinkách z hlavního menu, stiskněte tlačítko START (vpravo nahoře). Logo Bluetooth v horní části displeje musí blikat. 
6. Vyberte vaše hodinky

Jakmile jsou hodinky spárované, logo na dispeji zůstane. Aplikace dostává informace o vaší tepové frekvenci.

iOS. Nepárujte hodinky z menu Bluetooth telefonu. Pro spárování použijte přímo aplikaci.

Kalenji HR500 - spárování s aplikací Decathlon Coach

2.2. Jak propojit hodinky s jinou aplikací?

Kalenji HR500 používá pro sdílení tepové frekvence standardní protokol Bluetooth. Je kompatibilní se všemi aplikacemi, které protokol obsahují: Runtastic, Endomondo, atd.

Z hlavního menu stiskněte tlačítko START (vpravo nahoře). Logo Bluetooth v horní části displeje musí blikat. V tomto okamžiku vyhledejte produkt Kalenji HR500 v nastavení spuštěné aplikace, kterou chcete použít.

Jakmile jsou hodinky spárované, logo na dispeji zůstane. Aplikace dostává informace o vaší tepové frekvenci

UPOZORNĚNÍ: Nepárujte hodinky z menu Bluetooth telefonu. Pro spárování použijte přímo aplikaci.

2.3. Jak poznat, že jsou hodinky spárované?

Logo Bluetooth v horní části displeje zobrazuje stav připojení.

Pokud bliká, znamená to, že k hodinkám není připojena žádná aplikace.

Pokud nebliká, znamená to, že je k hodinkám připojena aplikace. Pokud však aplikace nezobrazuje srdeční tep a logo na hodinkách nebliká, zkontrolujte, zda jste připojeni k této aplikaci: zavřete ostatní aplikace, zkontrolujte, zda je k hodinkám připojena jiná aplikace na jiném zařízení.

2.4. Jaké funkce se přenášejí přes Bluetooth?

Do spuštěné aplikace se přes Bluetooth přenáší pouze informace o tepové frekvenci. Stopky, kalorie a start/stop se nepřenášejí.

2.5. Lze aplikaci ovládat pomocí hodinek?

Z hodinek není možné aplikaci spustit, pozastavit ani zastavit. Do spuštěné aplikace se přenáší pouze informace o tepové frekvenci.

2.6. Aplikace ztrácí signál srdečního tepu

Aby spojení fungovalo, musí být hodinky a aplikace blízko: maximálně 10 metrů bez překážek, přibližně 2–3 metry, pokud jsou mezi hodinkami a aplikací překážky.

2.7. Jak zastavit funkci Bluetooth na hodinkách?

Pokud nechcete funkci Bluetooth na hodinkách používat, můžete ji zastavit. Jděte do Nastavení, poté Aktivity a Bluetooth. Vyberte OFF.

Přesnost

3.1. Je tento výrobek vhodný na všechny sporty?

Technologie kardio senzoru Kalenji HR500 je ideální pro sporty zahrnující opakované pohyby, jako je běh, chůze nebo jízda na eliptickém kole.

Vibrace mohou způsobit chyby. Při jízdě na kole, na obzvláště nerovných cestách nebo stezkách, můžete zaznamenat odchylky v hodnotách tepové frekvence.

U sportů s nesynchronizovanými pohyby, jako je fitness, posilování, raketové a kolektivní sporty, se může stát, že měření bude nesprávné.

Stejně tak u vodních sportů nelze spolehlivě měřit tepovou frekvenci. Proto se nedoporučuje používat měření tepové frekvence ve vodě, například při plavání. Hodinky jsou však při plavání vodotěsné do 5 ATM.

3.2. Funguje optický snímač tepové frekvence na každý typ pleti?

Senzorová technologie Kalenji HR500 je určena pro všechny barvy pleti. Na tmavé nebo potetované pokožce je kůží opětovně vyzařováno méně světla. Snímač se pak přizpůsobí, vnese více světla nebo upraví citlivost světelného senzoru.

3.3. Údaje o tepové frekvenci nejsou správné?

Testovali jsme nejnovější optické technologie, abychom vám poskytli tu nejspolehlivější technologii. Existuje však řada faktorů, které mohou ovlivnit měření srdečního tepu:

NESPRÁVNĚ UMÍSTĚNÉ HODINKY: Hodinky by měly správně sedět nad zápěstní kostí, ale přesto by se měly pohodlně nosit. Pokud je utažení příliš volné, hodinky nebudou správně měřit signál. Podívejte se do části Jak správně umísti hodinky na zápěstí?

ZNEČIŠTĚNÝ SNÍMAČ: Pokud je zadní strana hodinek znečištěná (špína, opalovací krém atd.), může to ovlivnit funkci snímače. Hodinky jsou vodotěsné. Můžete je umýt čistou vodou.

SPORT, U KTERÉHO SE NEOPAKUJÍ POHYBY: Měření tepové frekvence pomocí snímače tepové frekvence na zápěstí (optické snímání) je ideální pro sporty zahrnující opakované pohyby, jako je běh, jízda na eliptickém kole nebo cvičení na kole. Pro sporty jako posilování apod. je vhodné používat snímač tepové frekvence.

JE ZIMA: V chladném počasí dochází ke zmenšení cév v krevním systému, což ztěžuje měření srdeční frekvence. Během aktivity se průtok krve zvyšuje a měření se zlepšuje.

INTERVALOVÝ TRÉNINK: Hodinky se nacházejí poměrně daleko od srdce, takže proudění krve do zápěstí nějakou dobu trvá. Při intervalovém tréninku bude zachycení tepové frekvence několik vteřin se zpožděním. Při velmi krátkých intervalech kratších než jedna minuta budou mít hodinky potíže s měřením maximální dosažené tepové frekvence.

TETOVÁNÍ: Pokud máte v oblasti hodinek tetování, může dojít k chybám měření tepové frekvence.

POUŽITÍ VE VODĚ: Hodinky neměří správně tepovou frekvenci při ponoření do vody.

DALŠÍ: Průtok krve na levé a pravé ruce se může lišit. Pokud máte pochybnosti o výsledcích na jedné ruce, zkuste porovnat s výsledky z druhé ruky.

Baterie

4.1. Jaké zdroje energie mohu použít k nabíjení hodinek?

Hodinky lze nabíjet připojením k počítači, powerbance nebo pomocí napájecího zdroje 5V 1A.

Údržba

- Čištění hodinek:
Pokud chcete udržovat sklo hodinek čisté, doporučujeme jej čistit pomocí vlhkého hadříku.
Pro optimální výkon snímače tepové frekvence rovněž doporučujeme jej čistit pomocí vlhkého hadříku.

Napájecí konektor můžete také vyčistit suchým zubním kartáčkem.

- Nabíjení hodinek:
Hodinky se nabíjí pomocí USB kabelu, který je součástí balení.

Oprava

U tohoto produktu lze provést následující opravy:

Životnost produktu

Nefunkční výrobek, který nelze opravit vyhoďte do kontejneru na elektroodpad.

Náhradní díly

Seznam náhradních dílů pro výrobek KALENJI HR500:

(aktuálně není na skladě)

Návod k použití

  • Potřebujete návod k použití? Klikněte na stáhnout.

Prohlášení o shodě

  • Prohlášení o shodě? Klikněte na stáhnout.