Ref: 8379457
2020
Věříme, že poškozením život výrobku nekončí. V Decathlonu vám rádi poradíme, jak hole používat, jak se o ně starat a jak je opravit, aby vám sloužily co nejdéle.
Hůl Antishock má tlumicí funkci, je skladná a odolná, nicméně pokud budete mít dotaz nebo se objeví nějaký problém, jsme tu pro vás.
Hole jsou u vyznavačů turistiky velmi oblíbené, protože mají hned několik výhod. Přínos mají zejména v těchto třech oblastech:
- Bezpečnost: hole snižují riziko pádu a zlepšují rovnováhu
- Výkonnost: chůze s holemi je rychlejší a zlepšuje i výdrž
- Zdraví: hole pomáhají se správným držením těla, čímž ulevují zádům a kloubům
Postavte se a uchopte hůl. Paže musí být svisle podél těla a s předloktím by měla v lokti svírat pravý úhel.
Každý uživatel pak může s holemi chodit jinak. Někteří se odráží střídavě, někteří oběma holemi najednou, někteří používají jednu hůl, někteří dvě. Najděte si vlastní způsob, který co nejvíce odpovídá vašemu přirozenému pohybu.
Doporučujeme hole zapichovat do země v dostatečné vzdálenosti od nohou, abyste o ně nezakopli.
Při chůzi je potřeba zohlednit sklon terénu a používání holí mu uzpůsobit:
- Stoupání, při stoupání je dobré hole držet u spodního okraje rukojeti.
- Klesání, hole můžete držet svrchu a také se vyvléci z poutka, abyste předešli zranění při případném pádu. Nezapomínejte, že hůl je pouze opora. Neopírejte se o ni váhou celého těla.
Systém je snadný: stačí díl povolit (odšroubovat), aby byl pohyblivý, nastavit na požadovanou délku a poté zase utáhnout (ve směru hodinových ručiček). Nikdy nepřekračujte červenou značku Stop.
Unikum této hole je malá pružinka, která tlumí nárazy při dopadu hole na zem. Pokud ale chcete tužší hole, je možné tento systém otočením deaktivovat.
Turistické batohy nabízí hned několik možností, jak hole přenášet, když je zrovna nepoužíváte.
Hole Antishock a obecně hole, které mají méně než tři díly, je dobré hole přidělat na batoh pomocí gumičky, kapes nebo stahovacích popruhů. Nezapomeňte je umístit tak, aby vám nevadily při chůzi.
Talířky vůbec nejsou povinné a hole skvěle poslouží i bez nich. Z praxe ale víme, že pokud máte na holích talířky, nestane se vám například, že by hůl zajela moc hluboko mezi kameny a vy ji následně ohnuli/zlomili. Širší zimní talířky pak slouží k tomu, aby se hůl do sněhu (nebo i písku) nezabořila příliš hluboko.
Čas od času je potřeba provést údržbu, tím se prodlouží životnost a také zachová plná funkčnost.
Hlavní je udržovat hole čisté a suché! A to jak zvenčí, tak zevnitř. Podrobnější návod najdete na další stránce.
Když hole nepoužíváte, složte je a neutahujte, celý systém utahování tak zůstane pevnější déle.
Objevila se na holi závada nebo je poškozená? Nevyhazujte ji, ale opravte! Opravu navíc díky našim videím zvládnete hravě i sami. Oprava je jednoduchá a většinou i velmi rychlá. Náhradní díly kompatibilní s vaším modelem najdete na další stránce.
Žádné jiné řešení než hůl vyhodit není? Nevyhazujte ji do směsného odpadu, ani do tříděného. Odneste ji do sběrného dvora. Hůl je převážně hliníková a hliník se dá dobře recyklovat. Plastové části zase přijdou do plastového odpadu.