kolo_16_pouces_leger_rouge-decathlon

REF: 8487244

DĚTSKÉ 16" KOLO 4,5–6 LET 900 RACING BTWIN ČERVENÉ

2019

Lehké a snadno ovladatelné dětské kolo! 16" kolo 900 na dobrodružné výpravy pro děti vysoké 105 až 120 cm.

Díky hliníkovým dílům kolo s veškerým vybavením váží pouze 7,3 kg! Má kryt řetězu, stojánek a blatníky pro pohodlnou jízdu a využití v každém počasí. Dostupné ve 2 barvách.

První použití

Jak nastavit správnou výšku sedla a řídítek před první vyjížďkou?

Je důležité nastavit výšku sedlovky a řídítek podle výšky dítěte. Značka minimálního zasunutí sedlovky a řídítek do rámu by z bezpečnostních důvodů nikdy neměla být viditelná (sedlovka i řídítka musí být vždy zasunuté tak, aby značka nebyla zvenku vidět).  

Sedlo je ve správné výšce, když se dítě při sezení na sedle dotýká země špičkami chodidel.
Díky tomu se mu pak bude na kolo snadno nasedat a při jízdě nebude mít kolena příliš vysoko.

Jak ověřit, že jsou v-brake brzdy správně seřízené?

Účinnost brzd ověříte tak, že kolo uchopíte za řídítka, rozjedete je po zemi a potom stisknete levou brzdovou páčku (zadní brzda) nebo pravou brzdovou páčku (přední brzda). Po stisknutí brzdové páčky by se mělo kolo s odpovídající brzdou přestat točit. Brzdové špalíky by při jízdě neměly třít o brzdnou plochu ráfku.

 

Pokud zjistíte, že brzdění není účinné (kolo se otáčí dál), nebo že se špalíky dotýkají ráfku i při jízdě, postupujte takto:  Na každé brzdové páčce se nachází kolečko. Pokud tímto kolečkem točíte ve směru hodinových ručiček, dojde k většímu utažení brzdového lanka (= silnější brzdění). Pokud kolečkem otáčíte proti směru hodinových ručiček, dojde k povolení brzdového lanka (= méně silné brzdění a oddálení špalíků od ráfku). 

 

Je důležité správné seřízení brzd pravidelně kontrolovat.

comment_regler_freins_V-brake-velo_enfant

Na jaký tlak je třeba hustit pláště tohoto kola?

Doporučený tlak, na jaký je vhodné pláště nahustit, je vždy uvedený na bočnici pláště. Doporučujeme tedy při huštění plášťů dodržovat tyto hodnoty. Doporučený tlak se může lišit podle typu pláště. U dětských kol je tlak obvykle 2,5-3 bary.

Abyste ověřili, že je plášť správně nahuštěný, stiskněte jej mezi prsty: musí být pevný, ale současně musí pod tlakem prstů lehce povolit.

Údržba dětského kola

Jak čistit a promazávat řetěz u dětského kola?

Můžete použít přípravek typu "All in One," který uvolňuje zadřené části, čistí, promazává a chrání komponenty před vnějšími vlivy (seženete jej v prodejnách i e-shopu Decathlon). Je to velmi praktický přípravek „vše v jednom“. Avšak doporučujeme raději použít separátní přípravky - odmašťovač a olej.

Celý postup začíná řádným vyčistěním a odmaštěním řetězu.

Na mazání řetězů jízdních kol používejte k tomu určené oleje. Oleje jsou ve variantě ve spreji nebo v olejničce. Při použití spreje otáčejte klikami a sprej nastříkejte pouze na řetěz. Používáte-li olej v olejničce, nejprve si najděte na řetězu rychlospojku (jediný článek, který vypadá jinak a slouží k rozpojení řetězu). Od této rychlospojky aplikujte jednu kapku na každý nýt řetězu.

Oleji nechte několik minut čas, aby se dostal do mezer v řetězu. Přebytek maziva hadříkem setřete.

Naše doporučení: dbejte na to, aby přípravek nepřišel do kontaktu s brzdovými špalíky, destičkami ani brzdnou plochou na ráfcích. Po mazání řetězu ráfek otřete odmašťovačem.

Dlouhodobá ochrana kola: pravidelné používání přípravku snižuje hlučnost řetězu a riziko rezivění jednotlivých dílů.

comment_nettoyer_la_chaine_du_velo_enfant

Jak kolo mýt a čistit?

Pokud se vám kolo zdá po nějaké době používání špinavé (od bláta, deště, prachu...), je třeba je očistit.


Pokud na kole leží prach, jednoduše jej setřete suchým hadříkem. Pokud je kolo zašpiněné od bláta nebo jiných odolných nečistot, vezměte si na mytí kbelík s teplou vodou, houbu (nebo namočený hadřík) a mýdlo nebo šampon na kolo. Tak můžete omýt špinavé části kola (rám, vidlici, řídítka, kola).


POZOR! Raději se vyhněte čištění dětského kola proudem vody, mohlo by dojít k poškození jeho dílů!


Po skončení mytí kolo otřete suchým hadříkem, aby nereznulo.Při tom můžete zkontrolovat, jestli jsou všechny objímky a kola správně utažené. Pokud ne, rovnou je utáhněte.

Jak čistit gripy dětského kola?

Gripy jednoduše otřete hadříkem navlhčeným vodou s mýdlem nebo přípravkem na nádobí, poté je otřete suchým hadříkem.

Jak ověřit, v jakém stavu jsou pláště?

Je velmi důležité před každou vyjížďkou ověřit, v jakém stavu jsou pláště kola.

Pokud je plášť vyfouklý, ověřte, že není v duši díra: Nahustěte jej na maximum.

Pokud se rychle opět vyfoukne, je třeba odmontovat kolo, sejmout plášť a vyměnit nebo opravit píchlou duši.  

Pokud se vyfoukne pomalu, zkontrolujte povrch pláště, zda v něm není zaražený střep, trn nebo jiný ostrý předmět. Poté odmontujte kolo, sejměte plášť a vyměňte nebo opravte píchlou duši. Nezapomeňte z pláště vyndat ostrý předmět, který defekt způsobil.

Pokud na plášti již není vidět originální vzorek nebo jsou na plášti praskliny, je třeba plášť vyměnit za nový.

Pokud se plášť po nafouknutí nevyfoukne, zkontrolujte tlak v plášti (viz níže).


VĚDĚLI JSTE, ŽE...? Životnost pryžového materiálu je ovlivněna také podmínkami použití a skladování. Pokud si na povrchu pláště všimnete prasklinek, měli byste jej vyměnit za nový.

Jak kolo skladovat?

Kolo doporučujeme skladovat na suchém místě. Je důležité, aby nestálo ve vlhkém prostředí. Předejdete zreznutí dílů.

DĚTSKÉ KOLO – BTWIN Kids – 16" 900 Racing červené

Nedaří se vám vyřešit problém, či se nenachází na seznamu? klikněte na žádost o asistenci.

Řešení problémů

Jak odmontovat a namontovat kryt řetězu na dětské kolo, aby bylo možné vyměnit duši?

Kdy je třeba odmontovat z dětského kola kryt řetězu? Když se potřebujete dostat k zadnímu kolu, například abyste vyměnili duši.

 

ZADNÍ KOLO:

 

1. KROK: Stoupněte si čelem k pravé straně kola. Plochým klíčem 15 mm odšroubujte pravý pedál (proti směru hodinových ručiček).

Stejně postupujte na druhé straně: stoupněte si čelem k levé straně kola a pomocí plochého klíče 15 mm odšroubujte levý pedál (po směru hodinových ručiček).

 

2. KROK: Pomocí plochého šroubováku odšroubujte elastomerový kroužek, který se nachází nad krytem, a posuňte jej nahoru po sedlové trubce. Můžete jej zachytit za objímku sedlovky, aby nesjížděl dolů.

Poté uvolněte i druhý kroužek, který se nachází pod krytem.

 

3. KROK: pomocí plochého klíče 15 mm odšroubujte z obou stran osy zadního kola matici krytu. 

Poté sejměte kruhovou podložku. Nezapomeňte posunout kliku dopředu (viz foto), aby šel kryt snáze sundat. Nyní můžete sejmout kryt. Uchopte jej za zadní stranu a celý jej sundejte. Totéž udělejte i na druhé straně.

 

4. KROK: pomocí klíče 14 mm povolte matici na kole. Poté sundejte matici a vroubkovanou podložku (s vroubky na horní straně).

 

5. KROK:  zatlačte zadní kolo dopředu, abyste uvolnili řetěz. Poté řetěz sundejte. Zatáhněte kolo dozadu a vyjměte je z jeho uložení. (Pozor, kolo zůstane spojené se zbytkem bubnovou brzdou). Sejměte podložku z pravé strany.

 

NYNÍ MÁTE PŘÍSTUP K PLÁŠTI I DUŠI.

Můžete vyměnit plášť nebo opravit píchnutou duši. 

 

JAK VYMĚNIT KOLO NEBO DUŠI?

Jak odmontovat a namontovat kryt řetězu na dětské kolo BTWIN?