velo_14pouces_enfant_decathlon_btwin_bleu

REF: 8378533

DĚTSKÉ 14" KOLO 3–5 LET 100 ARCTIC BTWIN

2015

Raz, dva, tři a jedem! 14" kolo bylo vyvinuto pro děti od 3 do 4,5 roku (od 90 do 105 cm), které se učí jezdit na kole jako dospělí.

Kolo s nízký rámem a stabilizačními kolečky umožňuje dítěti naučit se jezdit na kole. Díky krytu řetězu si děti do řetězu neskřípnou prsty.

První použití

Jak nastavit správnou výšku sedla a řídítek před první vyjížďkou?

Je důležité nastavit výšku sedlovky a řídítek podle výšky dítěte. Značka minimálního zasunutí sedlovky a řídítek do rámu by z bezpečnostních důvodů nikdy neměla být viditelná (sedlovka i řídítka musí být vždy zasunuté tak, aby značka nebyla zvenku vidět).

Sedlo je ve správné výšce, pokud se dítě dotýká špičkami chodidel země.
Díky tomu se mu pak bude na kolo snadno nasedat a při jízdě nebude mít kolena příliš vysoko.

comment_regler_la_hauteur_du_guidon_et_selle_velo_enfant_decathlon
Jak ověřit, že jsou brzdy správně seřízené?

Veďte kolo za řídítka a vyzkoušejte brzdovou páčku. Po stisknutí brzdové páčky by se mělo zadní kolo přestat točit.Pokud zjistíte, že brzdění není účinné, můžete provést následující kroky: Na každé brzdové páčce se nachází kolečko (stavitelný šroub). Uvidíte na něm "+" a "-". ). Pokud  tímto kolečkem točíte ve směru hodinových ručiček  (k symbolu "+"), dojde k většímu utažení brzdového lanka (= silnější brzdění). Pokud točíte proti směru hodinových ručiček (k symbolu "-"), dojde k povolení brzdového lanka (= méně silné brzdění).Je důležité správné seřízení brzd pravidelně kontrolovat.

comment_regler_freins_velo_enfant

Na jaký tlak je třeba hustit pláště tohoto kola?

Doporučený tlak, na jaký je vhodné pláště nahustit, je vždy uvedený na bočnici pláště. Doporučujeme tedy při huštění plášťů dodržovat tyto hodnoty. Doporučený tlak se může lišit podle typu pláště.

Abyste ověřili, že je plášť správně nahuštěný, stiskněte jej mezi prsty: musí být pevný, ale současně musí pod tlakem prstů lehce povolit.

Jak odmontovat kolečka?

Pokud chcete odmontovat kolečka, připravte si inbusový klíč vel. 6 mm.
Odmontujte kolečka po stranách pomocí inbusového klíče.

A je to!A dobrodružství na 2 kolech může začít.

comment_retirer_les_petites_roues_du_velo

Údržba dětského kola

Jak čistit a promazávat řetěz u dětského kola?

Můžete použít přípravek typu "All in One," který uvolňuje zadřené části, čistí, promazává a chrání komponenty před vnějšími vlivy (seženete jej v prodejnách i e-shopu Decathlon).

Nejprve je nutné sundat ochranný kryt řetězu. Budete potřebovat křížový šroubovák a plochý klíč vel. 17. Řetěz promažete tak, že budete otáčet klikami a přípravek nastříkáte po celé délce řetězu. Nechte několik minut schnout a přebytek maziva setřete.

Lepší variantou je použití separátních výrobků - olej na řetěz a odmašťovač. Podrobnější návod - Jak na údržbu? - najdete v odkazu níže.

comment_nettoyer_la_chaine_du_velo_enfant

Jak kolo mýt a čistit?

Pokud se vám kolo zdá po nějaké době používání špinavé (od bláta, deště, prachu...), je třeba je očistit.Pokud na kole leží prach, jednoduše jej setřete suchým hadříkem. Pokud je kolo zašpiněné od bláta nebo jiných odolných nečistot, vezměte si na mytí kbelík s teplou vodou, houbu (nebo namočený hadřík) a mýdlo nebo šampon na kolo. Tak můžete omýt špinavé části kola (rám, vidlici, řídítka, kola).POZOR! Raději se vyhněte čištění dětského kola proudem vody, mohlo by dojít k poškození jeho dílů!Po skončení mytí kolo otřete suchým hadříkem, aby nereznulo.Při tom můžete zkontrolovat, jestli jsou všechny objímky a kola správně utažené. Pokud ne, rovnou je utáhněte.

Jak ověřit, že jsou brzdy správně seřízené?

Roztočte střídavě přední a zadní kolo. Brzdové špalíky na předním kole nesmí dřít o ráfek kola. Zároveň okolo špalíků musí být z obou stran od ráfku mezera. Napětí lanka, které tuto mezeru vymezuje, ovlivníte stavitelným šroubem nacházejícím se na brzdové páčce. Případně je možné přitáhnout lanko na brzdové čelisti. K tomu budete potřebovat plochý klíč vel. 10. Podle potřeby povolte či utáhněte lanko.

V následujícím kroku zkontrolujte, zda se obě brzdové čelisti hýbou se stejnou intenzitou. Pokud je jedna pomalejší nebo se dokonce nehýbe vůbec, bude třeba pootočit šroubkem, který se nachází z boku levé brzdové čelisti. Jeho hlavička je na inbus vel. 3. Povolením dojde k aktivaci protilehlé brzdové čelisti. Šroub povolujte postupně. Brzdu vyzkoušejte, zda bylo dosaženo požadovaného nastavení.

Pokud je zadní brzda příliš měkká či tuhá, lze ji taktéž nastavit pomocí úpravy napnutí lanka. Pokud jste nedosáhli požadované tuhosti regulací lanka stavitelným šroubem (kolečkem) na brzdové páčce, můžete lanko povolit či utáhnout pomocí plochého klíče vel. 10. Přístup k lanku je na levé straně zadního kola.

Jak čistit gripy dětského kola?

Gripy jednoduše otřete hadříkem navlhčeným vodou s mýdlem nebo přípravkem na nádobí, poté je otřete suchým hadříkem.

Jak ověřit, v jakém stavu jsou pláště?

Pokud uvidíte hluboké praskliny nebo již na kole není viditelný vzorek, bude třeba plášť vyměnit. K tomu budete potřebovat nový plášť, pumpičku a montpáky.

Jak na výměnu?
Kolo odmontujte pomocí plochých klíčů vel. 14. Vyfoukněte a montpákou zajeďte pod plášť a přetáhněte patku přes hranu ráfku. Vyndejte duši a stejným způsobem stáhněte i druhou stranu pláště. Na novém plášti zkontrolujte na bočnici směr otáčení. Je udán šipkou. Některé pláště mají zvlášť směr pro přední kolo (značeno Front) a zadní kolo (značeno Rear). Rukou nasaďte na ráfek plášť. Obvykle poslední kousek patky pláště nejde nasadit rukou. Na to vezmeme na pomoc montpáky. Následně nasadíme duši a stejným způsobem nasadíme i druhou patku pláště. Plášť na kole promačkáme a patku můžeme namazat zředěným tekutým mýdlem. To pomůže při nafouknutí lepšímu usazení pláště. Pro usazení nafukujeme na maximální možnou hodnotu (udaná na bočnici pláště).

Jak kolo skladovat?

Kolo doporučujeme skladovat na suchém místě. Je důležité, aby nestálo ve vlhkém prostředí. Došlo by k reznutí dílů.

Řešení problémů

Jak odmontovat a namontovat kryt řetězu na dětské kolo, aby bylo možné vyměnit duši?

Kdy je třeba odmontovat z dětského kola kryt řetězu? Když se potřebujete dostat k zadnímu kolu, například abyste vyměnili duši.ZADNÍ KOLO:1. KROK: stoupněte si čelem k pravé straně kola a pomocí plochého klíče 15 mm odšroubujte pravý pedál (po směru hodinových ručiček).

Stejně postupujte na druhé straně: stoupněte si čelem k levé straně kola a pomocí plochého klíče 15 mm odšroubujte levý pedál (po směru hodinových ručiček).2. KROK: Pomocí plochého šroubováku sundejte elastomerový kroužek, který se nachází nad krytem, a posuňte jej nahoru po sedlové trubce. Můžete jej zachytit za objímku sedlovky, aby nesjížděl dolů.

Poté uvolněte i druhý kroužek, který se nachází pod krytem.3. KROK:  pomocí plochého klíče 15 mm odšroubujte z obou stran osy zadního kola matici krytu.

Poté sejměte kruhovou podložku. Nezapomeňte posunout kliku dopředu (viz foto), aby šel kryt snáze sundat. Nyní můžete sejmout kryt. Uchopte jej za zadní stranu a celý jej sundejte. Totéž udělejte i na druhé straně.4. KROK: pomocí klíče 14 mm povolte matici na kole. Poté sundejte matici a vroubkovanou podložku (s vroubky na horní straně).  

5. KROK:  zatlačte zadní kolo dopředu, abyste uvolnili řetěz.  Poté řetěz sundejte. Zatáhněte kolo dozadu a vyjměte je z jeho uložení. (Pozor, kolo zůstane spojené se zbytkem bubnovou brzdou).  Sejměte podložku z pravé strany.NYNÍ MÁTE PŘÍSTUP K PLÁŠTI I DUŠI.

Můžete vyměnit plášť nebo opravit píchnutou duši.JAK VYMĚNIT KOLO NEBO DUŠI?

Jak odmontovat a namontovat kryt řetězu?