Údržba a oprava batohu TRAVEL 900

REF: 8580014, 8580010, 8580006, 8616393, 8766039

Batoh na cestování TRAVEL 900: nastavení, plnění, čištění, opravy

2021

Batoh TRAVEL 900 je díky pohodlí nošení, svým možnostem a odolnosti ideální na jakoukoliv cestu.
Máte nějakou otázku nebo řešíte nějaký problém s batohem? Jste na správném místě, pomůžeme vám!

Informace na této stránce se vztahují pouze na model batohu TRAVEL 900 (a všechna jeho barevná provedení i objemy).

První použití batohu TRAVEL 900

Jak batoh TRAVEL 900 používat?

Podívejte se na následující video, kde vám vše ukážeme krok za krokem.
Rychle pochopíte, co na batohu všechno najdete a k čemu to slouží. Nošení, náklad, ochrana... O batohu se dozvíte se vše, co o něm jde vědět.

Jak batoh Forclaz TRAVEL 900 správně používat

K čemu slouží popruhy propojující ramenní popruhy s vrškem batohu?

Balanční či přitahovací popruh najdete v horní části každého ramenního popruhu batohu.
U batohů s nastavitelnou výškou zad (díky ramenním popruhům) je třeba hlídat pozici ramenních popruhů vůči batohu, aby se batoh příliš nekýval a nenakláněl. A to právě umožňují balanční popruhy.

Jak je nastavit? Až budete mít batoh nasazený a bederní pás i ramenní popruhy budou utažené, stačí nad rameny nahmatat konce balančních popruhů a pak táhnout směrem vpřed, než batoh přilehne k zádům.
Pro kontrolu stability batohu můžete několikrát zvednout ramena a v případě potřeby utažení doupravit.

K čemu slouží popruhy propojující ramenní popruhy s vrškem batohu?
Jak batoh správně naplnit?

Batoh na zádech ponesete několik hodin až dní. Proto je důležité obsah dobře uspořádat a najít optimální vyvážení do stran i na předozadní ose. Tělo se při chůzi s nerovnoměrným nákladem totiž unaví mnohem snáz.

Proto níže najdete tipy na to, co umístit na dno, do středu a na vrch batohu.

Jak batoh správně naplnit?
Jaká je úroveň nepromokavosti batohu TRAVEL 900?

FORCLAZ, stejně jako většina výrobců, používá na batohu voděodolný, ne však zcela nepromokavý materiál. Proto batohy raději vybavujeme pláštěnkou, kterou při dešti jednoduše natáhnete přes batoh.

Jaká je úroveň nepromokavosti batohu TRAVEL 900?
Jak chránit své věci před vlhkostí?

Pro každého něco! Existuje několik způsobů jak na treku chránit své věci před vlhkostí, každý způsob má svá pro a proti.
Pončo:
Co se týče vnější ochrany batohu, je pončo bezpochyby nejúčinnější, protože přikryje opravdu celý batoh včetně popruhů a nehrozí, že by se vlhkost do batohu prosákla přes záda. Největší nevýhodou je nepraktičnost v situacích, kdy si batoh chcete sundat nebo z něj něco potřebujete vyndat.

Pláštěnka:
Lehké a rychlé řešení jak chránit vnější části batohu před deštěm. Pláštěnku na batoh natáhnete za několik sekund. Ve skupině si můžete pláštěnky nasadit vzájemně a batoh tak nemusíte ani sundavat nebo stavět na zem.
Pláštěnky mívají výraznou barvu, takže jste lépe vidět v mlze, dešti, šeru a v noci.
Nevýhodou pláštěnek je to, že nechrání ramenní popruhy. Když prší opravdu vydatně, není výjimkou, že se voda do batohu dostane právě skrze nacucané popruhy. Proto je dobré nosit své na vlhkost nejvíce citlivé věci v nepromokavých obalech.
Další nevýhodou je, že pláštěnky jsou náchylné na proděravění a natržení.

Zesílená pláštěnka:
Stejně jako u klasické verze i tato chrání před deštěm, má ale dvě strany: jednu výrazně barevnou (oranžová) a jednu tmavou ze silnějšího a odolnějšího materiálu, která lépe odolává oděrům o hrubý povrch a zachytávání o větve. Jejich nevýhodou je to, že jsou těžší.

Nepromokavé úložné obaly do batohu:
Nepromokavé úložné obaly jsou dostupné v několika velikostech. Umožňují přehledněji uložit věci uvnitř batohu a také je chrání před vlhkostí. Jediná nevýhoda je to, že nevidíte dovnitř, takže je třeba si pamatovat, co jste do jakého obalu dali, abyste nemuseli pokaždé prohledávat všechny. Pozor, tyto obaly nejsou vodotěsné. Nejsou vhodné na jakýkoliv delší kontakt s vodou (samostatné použití v dešti mimo batoh).

Vodotěsné úložné obaly do batohu:
Odolnější a zejména 100% nepromokavé (vodotěsné). Ideální na ochranu věcí velmi citlivých na vlhkost nebo těch na vnější straně batohu. Jsou ale z plastu, kvůli tomu jsou tužší a také těžší.

Jaká je záruka mého batohu?

Batohy Decathlon jsou navrhovány tak, aby byly pevné a odolné, a jsou podrobovány rozsáhlému testování (materiály, švy, finální výrobek), abychom mohli zaručit, že vám budou sloužit opravdu dlouho.
Proto na všechny naše batohy nabízíme záruku 10 let od data koupě uvedeného na účtence.

Mytí batohu TRAVEL 900

Batoh TRAVEL 900: návod k použití, oprava

Batoh TRAVEL 900: návod k použití, oprava

OPRAVA DÍRY NEBO NATRŽENÍ BATOHU NA TREKING

Pokud se na batohu objeví malá díra na přední části nebo na dně batohu, můžete batoh opravit použitím záplaty nebo přilnavé pásky (kulatý tvar větší o 1 až 2 cm v porovnání s dírou). Doporučujeme záplatu aplikovat jak z vnitřní, tak vnější strany.
Pokud je díra větší a na jiném místě, navštivte opravnu, kde batoh opraví.

Personalizace trekového batohu MT 500

Přejete si mít svůj batoh unikátní a personalizovaný? Navštivte servis prodejny a využijte nabízených služeb. Potisk, výšivky, nálepky,... je to na vás!

Chci svůj batoh prodat

Batoh už nevyužijete, ale nevíte, co s ním? Nevyhazujte ho! Využijte možnost zpětného odkupu BuyBack. Váš batoh vyměníme za dárkovou kartu, kterou můžete použít na nákup nového sportovního vybavení v Decathlonu.